Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki az Óbudai...

Van itt olyan, aki az Óbudai Egyetemre jár?😊

Figyelt kérdés

Az egyetemről szeretnék érdeklődni.

Idén érettségizek, és nem tudom eldönteni, hogy elég lennék-e oda. Tudom hogy a bejutás a könnyű része, de eléggé félek attól, hogy kiesnék.

Emellett a kollégium is érdekel, hogy azok milyenek, mennyire könnyű a bejutás, stb.

Köszi ha segítesz!



2021. jan. 14. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Én jártam anno.Mérnökinfóra.Felejtős.Könnyü bejutni de iszonyat nehéz az egyetem.
2021. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amugy egy félévet kipróbálhatsz ingyen.
2021. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Bejutni valóban könnyű. Én mérnökinfóra járok most végzek, bent maradni sem nehéz (mondjuk egy bme vikhez-hez képest) ha hajlandó vagy otthon is foglalkozni az anyaggal. Nem tudom milyen szakra mennél, itt pl.: a szokásos matekokat meg a programozást tartják nehéz tárgyaknak, ennek ellenére egy alig négyes közép matekkal minden matekos tárgyam meglett elsőre és csak az egyik lett kettes többi jobb. A kollégiumokba gólyaként szintén könnyű bejutni tkp. elég ha 100+ km-re laksz az egyetemtől, utána azonban igen nehéz hacsak nem olyan a családi helyzeted hogy sok szoc pontot kapsz (elvált szülők pl. majdhogynem alapkövetelmény)
2021. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

OE NIK mérnökinfó. 1. félév, tavaly érettségiztem. 22-én van a vizsgaidőszak vége. Már csak egy tárgy van hátra nekem, a Dimat I. 3,6-os lett a súlyozott átlagom. Ami nem a legjobb. És félek, hogy ha nem lesz online oktatás akkor, hogy fog menni. Egy éve nem kellett rendesen megtanulnom semmit.


Azt kell mondjam, hogy bejutni könnyű. Hát bennmaradni már nem annyira. Első félévben:

Villamosságtan(5kredit): tök király, érthető, tanulható, 4-esre közepes erőfeszítéssel megcsinálható.

Makroökonómia(2kredit): Áh a legrosszabb, felejtsd el, majd megcsinálod másik félévben. Nem adják le az anyagot aztán olyat kérdez az előadó amit le sem adott. Instant bukás.

Analízis: Előadó egy isten, gyakorlati vezetők ügyesek és jóindulatúak.

Diszkrét matek: Az előadó borzalmas online oktatásban. Nagyon cringe és kiéget. Gyakorlati tanárból van jó és rossz is.

Szoftvertervezés: Á elmélet baromi nehéz. Gyakorlat is, de ha programoztál már életedben akkor nem lesz nehéz, nagyrészt autódidakta módon tanulod.

Bevezetés az Informatikába: Szotyi. De baromi unalmas.

kb minden szakon ezek vannak.

2021. jan. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oh hát ezek elég elkeserítő válaszok :(
2021. jan. 15. 20:42
 6/12 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.


Ja hát ez már csak ilyen. Aki egyetemre megy az készüljön rá, hogy sokat fog tanulni.

2021. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Engem inkább a kollégium szomorított el, nem gondoltam, hogy ennyire nehéz bentmaradni.
2021. jan. 16. 16:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én a Kandóra járok, harmadéves vagyok. Mivel bejárós vagyok, ezért a kollégiumról nem tudok nyilatkozni.


Azt viszont én is tudom, hogy NIK-en valóban megy a szivatás.


Nálunk, villamosmérnöki karon, még a régi tantervben (E-tanterv) az első másfél év volt szerintem a legnehezebb. Főleg a harmadik félév volt nehéz, amikor (a tantervet csúszás nélkül követve) még "főállású" nappalis hallgatóként is beelegeltem a sok labortól...


Villamosságtan I-II, Matek I-II, Elektronika I-II, Programozás I-II, általában ezek a fő szórótárgyak. Az elektronika azért nehéz, mert (legalábbis Tavaszmezőben) az előadó nehézkesen magyarázza el az anyagot, épkézláb jegyzet nincs, a tranzisztor működésének kb. az alapelvét nem magyarázták el, de számonkérték a rengeteg karakterisztikát, kimeneti-bemeneti ellenállásszámítást, kapcsolásokat... Legalábbis sok dolgot elektróból én egy későbbi, Műszer-Automatika tárgy keretein belül értettem meg jobb tanárnál. Ha a Tavaszmezőbe jársz, Horváth Márk tanár úrral biztosan összefutsz elektronikán. Vele érdemes vigyázni.


Programozáson a szivatás megy. Valkai tanár úrról valószínűleg legalább hallani fogsz.


A Villamosságtan tárgy nekem őszintén tetszett! Rengeteget kellett rá készülni, gyakorolni, de végülis ez a tárgy a villamosmérnökség egyik alapja.


Nehéz tárgy még az Automatika, Energetika. Méréstechnika I-II és Digitális technika I-II tárgyakat meg simán lehet teljesíteni némi szorgalommal.


Kb. ezek az alapozó szakmai tárgyak.


Nehéz a képzés, de a tapasztalataim szerint az oktatók nagy része normálisan áll a hallgatókhoz. Párszor sokkal nagyobbat fogsz szívni a külsős, gazdasági tölteléktárgyakkal.

2021. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én Gazdinfóra járok, ez a KGK-hoz tartozik, de a Prog1-2-3 és hasonló infós tárgyak + matekok a NIK-en vannak. Szerintem a NIK-en mindent baromi jól oktatnak, matekból (Analízis, Dimat, Valszám) eddig csak jó tanáraim voltak

Prog is magas színvonal, de baromi nehéz átmenni, tanulni kell rendesen.

Közben a gazdasági tárgyak nehézsége változó. Számvitel, Mikro, Makro nehéz, de jók a tanárok és ezért ha foglalkozol vele, nem jellemző a buktatás.


Én azért mennék mérnökinfóra ha most választhatnék újra, mert elég nehéz egyszerre tartani a tempót a gazd. tárgyakban és közben progból, matekból is helyt állni a NIK-en.


Amúgy az infós szakok az OE-n nagyon gyakorlatiasak és közel sem olyan elmélet orientáltak, mint a BME-n, szóval jól jársz velük.

2021. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9-es sajnos a legtöbb helyen mérnökinfón is vannak gazdos tárgyak, amik kötelezőek, és tényleg nehéz így kiegyensúlyozni a gazd-infós-matekos tárgyakat, de nem lehetetlen (én nem OE-re járok, de láttam az ottani mérnökinfós tantervet is), de nálunk is van (mérnökinfón) mikro- és makroöko, menedzsment és pénzügyi alapismeretek is.
2021. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!