Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológusnak mennyire...

Pszichológusnak mennyire érdemes menni?

Figyelt kérdés

Lassan közeledek a pályaválasztás elé és érdekel a pszichológia. Akik ilyen szakra járnak mi a véleményük róla? Megéri annak lenni és tanulni? Illetve mennnyire lehet elhelyezkedni vele külföldön/belföldön?

Sok helyen olvastam, hogy még a mesterképzésen felül is további tanulás kell ahhoz hogy pszichológussá váljon valaki.

Különösen Debrecenben érdekelne, de másra is nyitott vagyok és mindenre kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban



2021. jan. 11. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Ha ez érdekel a legjobban, és nincs más, amit szintén szeretnél, akkor csináld ezt!


Igazából ahogy látom, szerintem telített ez a szakma, bár jó pszichológusra gondolom mindig szükség van. Én azt látom, hogy ez amolyan divatszak lett, amire rengetegen jelentkeznek.


Ez ugye egy 3 éves alapképzéssel kezdődik, aminek bár pszichológia a neve, de a valóságban viselkedéselemző lesz a végzettséged. Erre épül a két éves mester, amivel már tényleg pszichológus leszel. Ugye a kettő együtt a minimum, az alapképzéssel nem sokra mész magában, ez nem az a pálya, ahol egy alapképzés is elegendő tudást ad.


Innen szokták mondani, hogy aki tényleg komolyan gondolja, annak ezután még a PhD is benne van.


Maga a szak egyébként szerintem érdekes, valamennyire mindenkit érdekel a pszichológia, az emberi viselkedés, és hasznos tudás is, csak kérdés, hogy meg van-e fizetve rendesen, és van-e igény ennyi pszichológusra. Igazából amennyi birka van, bőven kellenének, csak ugye ahhoz igénybe is kellene venni :D.

Én nem ilyen területen tanulok, így többet sajna nem tudom javasolni, max annyit, hogy nézd meg a DPR statisztikákat a szakkal kalcsolatosan felvin!

2021. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első elég jól elmondta az alap- és mesterképzés helyzetét. Annyival egészíteném még ki, hogy a PhD helyett (vagy előtt/után) szakképzésre is jelentkeznek sokan. Ezek között vannak 2 és 4 éves képzések attól függően, hogy a tanácsadást vagy a klinikumot választja az ember. A klinikai szakképzés szükséges ahhoz, hogy "betegekkel" foglalkozz, mivel a tanácsadók és a mesterképzést végzők csak egészséges emberekkel dolgozhatnak. A klinikum után pedig még lehet külön terapeutának is tanulni.

Én már mesterképzésre járok, és szeretem, de úgy gondolom, hogy nem való mindenkinek. Ez egyértelműen az a szakma, amit csak akkor lehet rendesen csinálni, ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni, és fektetsz bele elég időt és energiát. Akik csak azért kezdik el, mert nem volt jobb ötletük továbbtanulás szempontjából, szerintem nem biztos, hogy elvégzik. Nem feltétlen azért, mert nagyon nehéz lenne, de könnyű elveszteni a motivációt, ha valami nem érdekel annyira. Vagy ha mégis elvégzik, akkor könnyen kiéghetnek (mondjuk ez azért más szakmákról is elmondható). Úgyhogy az is elég relatív, hogy megéri-e. Nekem például igen, mert tudom, hogy ezzel szeretnék foglalkozni. De más nem biztos, hogy szívesen tanul 5, 9 vagy akár 14 évet azért, hogy mondjuk terapeuta legyen. Viszont ha ez érdekel, akkor tényleg megéri a sok tanulás, és ne hagyd, hogy mások lebeszéljenek róla.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, akár privátban is! :)

2021. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából engem mindig is érdekelt ez a szakma és ez az irány, de sokaktól rosszat hallottam róla így elbizonytalanodtam kicsit
2021. jan. 12. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!