Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a digitális...

Mi a véleményetek a digitális oktatás meghosszabbításáról?

Figyelt kérdés
Szerintem alapjáraton szar, mert kevésbé hatékony, nincs iskola-feelingje, viszont legalább a vírust megfogja valamennyire. (Most 2 napja vagyok covidos, ha nem hosszabbítják meg akkor mivel kötelező bemenni (ha lejár a karanténom) ugyanúgy összefertőznék mindenkit)

#Digi oktatás
2021. jan. 7. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha covidos vagy nemhogy nem kötelező bemenned, hanem tilos, mert gondolom határozatod van róla, hogy karanténban kell lennedd otthon 10 nalig vagy meddig a mostani szabály szerint. Ez esetben az iskola sem várhatja el, hogy bemenj, ezt meg fogja érteni, de amúgy már úgy nyilatkozgatnak, hogy meg lesz hosszabbítva valószínüleg a jelenlegi szabály és mèg nem kell iskolába menni.
2021. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ja bocsi a zárójeles részt kihagytam az olvasásból. Ha lejár a karanténod, nem fogsz addigra senkit megfertőzni amúgy, de én 90%-ra azt gondolom, hogy maradnak az intézkedések
2021. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint 11. osztályos?


Az, hogy már több mint fél éve töltöttem el az eddigi 2,5 év középiskolás évemből úgy, hogy a tanáraink 70-80%-a a feladatok feladásán kívül nulla oktatási tevékenységet végez, vagy egy kezemen megtudom számolni, hogy mennyi órát tartott meg online.


Mint informatika szakon lévőnek, nem kell gyakorlatokra bejárni, de kíváncsi vagyok, a kedves döntéshozók hogyan fogják elképzelni a szakmai vizsgánál például a hálózattelepítést, amikor idén kellett volna ezt vennünk, és a megfelelő felszerelés iskolában érhető el csak, például olyan eszközök, amiknél akár egyenként százezres-milliós nagyságrendekről beszélhetünk.


Kíváncsi vagyok, milyen hosszabb távú következményei lesznek több mint fél év bezártságnak a mi korosztályunkban. Bele sem merek gondolni a mai tizedikesek helyzetébe, mert amíg nálunk kialakult egy jó osztályközösség, ők valamennyivel több mint fél évet jártak a koronavírus előtt egy osztályba. Mivel szerintem az osztályközösség eléggé befolyásolja az iskolás évekről kialakult képet, és ez náluk eléggé ki fog esni, kíváncsi vagyok ezek a kiesett hónapok, évek mennyire fognak meglátszódni például az iskolai bántalmazásokon, mert így, hogy az iskolás évek legemlékezetesebb közös pillanatai náluk szinte egytől egyig kiesnek (kirándulások, egyáltalán az osztály légköre, iskolai rendezvények, netalántán bulik stb.), legalább 1 éven keresztül, az osztályon is megfog látszódni.


Akármennyire is támogatom a technológia fejlődését, jelenlétét a mindennapi életünkben, az iskolát digitálisan nem tudom elképzelni hosszútávon békeidőben. Hiányozna minden belőle, amit szeretek az iskolában: osztályközösség, barátságok, kirándulások, iskolai rendezvények, rendes és jófej tanárok, a teljesség igénye nélkül ennyi. Tény, hogy eléggé sok probléma van az oktatási rendszerünkkel, de így is inkább felkelnék reggel hatkor, inkább lennék fáradt már a hétvégére, mint sem ebben a rendszerben itthon ülni, bizonytalanul, úgy, hogy bele sem merek gondolni hogyan érettségizek le sikeresen.


Egyszerűen már elegem van ebből a rendszerből, itthon rendesen tanulni sem lehet, hiányzik minden, amit szeretek az iskolában, akármennyire is problémás az oktatási rendszerünk, de még így is fényévekkel jobb, mint ez a rendszer, szerintem.

2021. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Amit a 2-es ír nem igaz. Több kutatás is rámutatott hogy kb. 20-30 napig is fertozokepes egy ember, épp ezért a 14 nap kevés és igenis utána is tud fertőzni egy tunetmentes személy.
2021. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
#4 érdekes, mert én meg több kutatást olvastam, amiben teszteltek embereket, és olyan 99% 10 nap után már nem volt fertőző, akinek még pozitívat is mutatott a teszt, abban is már csak elhalt vírus volt. Belinkelnél egy hiteles kutatási eredményt az állításodra vonatkozóan? De ne négy4négyet meg origot pls
2021. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!