Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez mit jelent? " A vizsgára...

Ez mit jelent? " A vizsgára jelentkezhető helyek száma betelt! IV-DÍJAT KELL FIZETNIE!"? Mi az az IV-Díj és hol kell befizetni?

Figyelt kérdés

Első féléves vagyok sok mindent nem értek.

Felvettem az ehhez tartozó vizsgaidőpontból a másodikat, de nem tudtam megjelenni. A harmadikra, utolsó javizsóvizsga időpontja meg megvan, de 0/0 fő van kiírva, nem is látom, hogy megtelt a hely ebből. Meg tudom, mások is mennek utolsó vizsgalehetőségre.

Létezik, hogy nem nyitotta még meg a tanárnő vagy mi? Ha betelt volna a hely nem 0/0Fő lenne, nem?



2021. jan. 3. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A TVSz-t és a TJSz-t olvasd át.


Valószínüleg fizetned kell arra a vizsgára, ha nem orvosi vagy hatósági igazolással nem jelentél meg.


Másrészt pedig 0/0 azt jelenti hogy 0 hely van meghirdetve tehát erre még nem tudsz jelentkezni. Vagy ír ki a tanárod hamarabbi időpontot, vagy átjelentkezel korábbira ha van kiírva (de azért is fizetni kell ha nem igazoltad a hiányzást megfelelően).


Ezen kívül nem tudom ott hogy van de több egyetemen meg van szabva hány db 1-es lehet egy tárgyból abban a félévben és összesen mennyi lehet több félév alatt abból a tárgyból (általában 5), utána elbocsátanak. Méltányossági kérvényt adhatsz be családi-szociális egészségügyi és hivatalos indokokra hivatkozva is.


Írj a tanárnak, igazolt legyen a hiányzás és akkor talán nem számít bele a vizsgalehetőségbe (2. vizsga általában még mindenhol ingyenes egy adott tárgyból).

2021. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azt kihagytam hogy IV díj = ismétlővizsga díja


Neptunban a pénzügyek/tétel kiírás menüpontban lehet kiírni és azonnal befizetni, csak így enged vizsgára jelentkezni


Neptun egyenlegeden lenni kell megfelelő összegnek (átutalás kb 3 munkanap alatt kerül feldolgozásra, szerencsés esetben bankkártyával is lehet fizetni)

2021. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. jan. 3. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!