Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme levelezőn az...

Van értelme levelezőn az orosz vagy a kínai szaknak?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, nem túl nehéz szakok ahhoz, hogy levelezőn, munka mellett elsajátítsa az ember a nyelvet és megcsinálja a többi tárgyat?

#orosz #Kínaip
2020. dec. 31. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
kínai: a kínai munkaerőpiac zárt, utálják és nem is alkalmazzák az idegeneket, max ha valamiben kiválóak, pl. zeneművész ilyesmi. Itthoni kínai cégek itt született kínai fiatalt vesznek fel, aki mind magyarul, mind kínai nyelven tud. van most már belőlük egy csomó. Max minisztériumba, külügyre mehetnél el, hogy képviseld a magyar érdeket, mert azok se szívesen bíznak kínai születésű magyarra dolgokat, de ehhez jobban jársz valami államigazgatásival plusz sima kínai nyelvtanfolyammal, mert az piacképesebb. még filmnézésre jó a kínai, mint hobbi, másra nem. ha férfi vagy és nincs jó fizetésű munkád, se magyar nőnek, se kínai nőnek nem kellesz, ha meg nő vagy, akkor max hozzámehetsz egy kínai pasihoz, de már ott is kell dolgozni a kínai nőknek, ugyanúgy nehéz lesz állást találnod kínában és ez rámehet a kapcsolatodra. Szerintem orosszal is hasonló a helyzet. ráadásul mosta világ kezd bezárulni, nem szívesen fogadják az idegeneket sehol.
2020. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ingyen a youtubról tanulj kínait vagy oroszt a szabadidődben, filmezésre, chatelegetni jó vele, de karriert nem építenék egyikre sem.
2020. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már van normális szakmán, másik diplomám is, abban dolgozom.

Csak vannak állami féléveim és azokat szeretném elhasználni egy levelezős képzésre, ezek tetszenek, csak nem tudom, hogy el lehet-e ezeket végezni rendesen levelezőn. Nem tudom, hogy meg lehet-e így tanulni oroszul vagy kínaiul?

Sokszor a levelező képzés semmire sem jó, nem lehet semmit sem tanulni ott.

2020. dec. 31. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
ezek a nylvi szakok semmire sem jók. azt az idődet ha csak sima nyelvtanulásra fordítod, otthon nézel iylen nyelvű weboldalakat, filmeket, többre jutsz. A szak csak elveszi az idődet, adminisztráció, kötelező körök, semmi oylat nem nyújt, amit netről vagy egy szakkönyv elolvasásával ne tudhatnál. szerintem a meglévő szakmáidhoz, képzéseihez keress egy kiegészítő dolgot. nyelvi szakot ne válassz semmiképp.
2020. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Még a közgázon gondolkodtam, csak nem vagyok olyan erős matematikából.

(Egyébként jogász diplomám van.)

2020. dec. 31. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó, hát az elég egyértelműen látszik, hogy az előző válaszolóknak közük sincs ezekhez a szakokhoz.... Viszont az igaz, hogy ha csak nyelvet szeretnél tanulni, akkor ne menj nyelvszakra, mert az nem arra van. Nyelvszakon elsősorban törit, filozófiát, kultúrát, nyelvészetet, irodalmat tanulsz és csak ezek mellett tanulod a nyelvet. Meg lehet tanulni így is, csak hosszadalmasabb és szenvedős, ha a többi nem érdekel. Az alapszak is eleve “csak” középfokú nyelvtudást ígér és általában az a rendszer, hogy nem tanítanak, hanem te tanulsz meg x nyelven. Tehát nem olyan mint pl. egy nyelviskola. Ezt gondold át, hogy csak a nyelv érdekel és azt szeretnéd majd használni stb., vagy pedig minden egyéb, ami a nyelvszakkal jár. Egyébként levelezőn szerintem biztosan rosszabb és nehezebb is lehet pl. nálunk a levelezősöket sokszor szimplán behívták a mi óráinkra (mert nem akarták megtartani a külön levelezős alkalmakat) és a levelezősök szinte semmit nem csináltak. A vizsgák nyilván nekik is ugyanolyanok voltak, de nagyrészt szemináriumok vannak és ők ott kb. mindenből kimaradtak, csak beadandót/tesztet kellett írniuk (míg mi minden órára olvastunk, elemeztünk, feladatokat oldottunk, prezentáltunk). Így ők nyílván kevesebbet tanultak.
2021. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!