Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van, ha nem megy el vizsgár...

Mi van, ha nem megy el vizsgára valaki?

Figyelt kérdés
Egyes, vagy nem jelent meg? Kell fizetni vagy valami? Nem most pattant ki a fejemből, hogy nem megyek, hanem már reggel tudtam és nekünk azt mondták, hogy vizsga előtti napi délig le lehet adni a vizsgát. Én vizsga előtti nap reggelén, kb. 7 órakor akartam leadni/cserélni és már nem lehetett. Nem értem, hogy mi van...

2020. dec. 30. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem jelent lesz beírva, és a TVSZ szerinti díjszabásnak megfelelően kell majd büntipénzt fizetned, amit a Neptunban fognak kiírni.
2020. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Mar miert kene fizetnie?

Tudtommal a 3 vizsgára full szabadon mehetsz vagy nem mehetsz (fuggetlenul hogy jelentkeztel e vagy sem) . A 3. Vizsga utan kell csak fizetni.

Legalabbis nalunk nem szoktak figyelni. Ha ott vagy vizsgazol, ha nem akkor nem.

Sztem ez netto baromsag, akarmi közbejohet (foleg online idejen: aramszunet stb) erdekes lenne ha minden ilyen utan fizetni kene.

Nem tortenik semmi. Esetleg irj a tanarnak hogy megse mesz aztan kesz.

2020. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

#2 látszik, hogy nem jártál egyetemre, sajnos nem így működik, ahogy írod. A vizsgára jelentkezni kell, 3 alkalom van rá. Ha nem mondod le a vizsgát és nem mész el, akkor bizony elmegy egy vizsgaalkalom. Az egyetemfüggő sztem, hogy kell-e fizetni a pótvizsgáért és ha igen, mennyit. Sajnos amit írsz, nálunk az sem teljesen működik (bár van olyan oktató, aki figyelembe, veszi, ha elmegy az áram, más simán megbuktat ilyen miatt is). Az pedig, hogy írjon a tanárnak, hát... nos... próba szerencse, de nálunk erre is annyi lenne a reakció, hogy így jártál, miért nem mondtad le akkor hamarabb.



Kérdezőnek:


Az történt, hogy a vizsgát, az időpontja előtt legfeljebb 24 órával tudod lemondani, ha kevesebb, mint 24 óra van hátra addig, akkor ez sajnos nem fog menni, a rendszer lezár és már nem tudod áttenni a vizsgát.

2020. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

#2 Válaszoló,

legközelebb tájékozódj és ne tegyél ilyen felelőtlen kijelentéseket, tévesen tájékoztatva ezzel a Kérdezőt.


Rögtön Google első 3 találata, a teljesség igénye nélkül, és mindenhol díjköteles az igazolás nélküli távolmaradás:

[link]

[link]

[link]

2020. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk pl nem díjköteles, de az ingyenes alkalmakba beleszámít.

Neptunban "nem jelent meg" bejegyzést írnak a vizsga mellé.

Hagytam már ki vizsgát (egyébként kár volt, mert legalább a feladatok felírod és hazaviszed).


De akkor egyetem függő. (OE)

2020. dec. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

2es vagyok.

Nem irok hulyeseget nalunk ez igy mukodik (pte).

Senkit nem erdekel elmesz e az adott vizsgara, ha jelentkeztel. Ha ott vagy vizsgazol ha nem nem. Nalunk nem csinalnak ugyet belole.

Most is volt ugyanilyen. A hallgató nem tudott bejonni vizsgazni (szóbeli) mert nem volt naluk net.

Inkabb nektek kene tajekozodni, nem a google-bol.

Alairom hogy torvenyileg igy van, de gyakorlatilag tanar fuggo. Na meg mint irtam.. Online helyzetben eleg erdekes lenne ha minden ilyen utan fizetni kene. Ugyanis ez eleg gyakori hogy vagy net, vagy aram nincs,vagy a rendszer tulterhelt es nem tudsz semmit sem csinalni.

Ha meg a kerdezo eseteben elfelejtette megmondja hogy nen volt aram es letudva.

2020. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerintem is egyeteme válogatja, engem a DE érint. Kaptam egy “nem jelent meg” beírást, viszont bírságot (eddig) nem.

Ez az áramszünet találó kifogás :D Viszont nekünk jelenléti vizsgák vannak. A késett a vonat meg már ócska szöveg.

2021. jan. 2. 23:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg jo h igy is engem pontoznak le aki benne van 🤷‍♀️

De ha a google mast mondd akkor biztos ugy van.

2021. jan. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!