Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemen egy félév...

Ha az egyetemen egy félév szakmai gyakorlatból áll az az nem iskolába hanem dolgozni járok akkor is kell tandíjat fizetni? A gyakorlati helyeken gyakornokként kapok pénzt vagy nem? Kb. Mennyit ha igen? Pl. 1000 ft/ ora? Gazdasági területen

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg aktív féléven vagy bejelentkezve és nem abszolvált státuszban, addig kell.

Van olyan hely, ahol nem is adnak fizut, csak örülj, hogy náluk írhatod a szakdogát. Eléggé nagy az eltérés ebben.

2020. dec. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt szomorúan olvasom! :(
2020. dec. 28. 02:46
 3/8 A kérdező kommentje:

1 millió forint lesz a tandíjam így..

Sajnos államira nem vesznek fel erre a szakra, hiába teszek javító érettségit, emeltezek, foszk-ot végzek és nyelvvizsgám van.

Egyszerűen hihetetlen. És még addig is két év van, emelkedhet az ár, a felvételi pontszámok nőhetnek. Már most muszáj félretennem pénzt a tanulmányaimra, csak tudnám hogy és miből, ügyelve arra hogy a tanulmányi átlagom ne romoljon..

2020. dec. 28. 02:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére az a fél év inkább 8-10 hét szokott lenni. Én más szakon vagyok, de nálunk 6 hét volt. Másfél hónapot ki lehet bírni azért. :)


De célszerűbb szerintem állást keresni egy olyan helyen, ahol adnak igazolást szakmai gyakorlatra, mint olyan helyre szorulni, akik így viselkedhetnek. Sok gyakornokot azonnal elküldenek, amint megvan a szakmai gyakorlata akkor is, ha szívesen dolgozna ott főállásban. Már csak emiatt is érdemes szerintem úgy gondolkodni, hogy az ember munkát keressen, ahol megoldja az igazolást is egyúttal. Nálam is úgy működött, hogy egy éve ott dolgoztam az adott helyen, mire szakmai gyak lett volna és semmi sem változott, csak a főnök aláírt egy papírt, amit leadtam. A szakdogát nem ott írtam ugyan.

2020. dec. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, mit érzel, én végig fizetős estin toltam, jó móka volt. :D De legalább mire lett diplomám, lett szakmai tapasztalatom is. Ha meg tudod oldani, javaslom, hogy te is tegyél így :)
2020. dec. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Uhh, sajnálom! :( Tudom, rengetegen csinálják a tanulást és a munkát párhuzamosan és sokaknak meg sem kottyan a dolog, jól csinálják mindkettőt. Azt gondolom látom az előnyeit és a hátrányait is. Nézegettem már irodai diákmunkát, gyermekfelvigyázásra is gondoltam, gondolozok saját vállalkozáson (csak ahhoz is hogy lesz pénzem?!), részmunkaidős és fizetős gyakornoki munkákat is de mivel nappalin tanulok egyszerűen nem látom egyelőre azt sem, hogy össze tudjam egyeztetni időben a munkát a sulival. Ilyeneket látok hogy heti min 30 óra munka vállalása, reggel 8-16 óra között. Gondolom a gyakornoki melónál mikor írják hogy heti 40 óra munkára nappali tagozatos diakot keresnek akkor biztos a szakmai gyakosaknak szól. Bébiszitterkedésnél sokszor kikötés, hogy óvodapedagógus hallgató legyen.. de érthető, és én is jobb szeretnék tanulmányaimhoz kapcsolódó munkát.


Te hogy helyezkedtél el és hogy jutottál munkához? Hogyan vetted fel az óráidat? (Nekem ez is egy mumus, mivel próbáltam volna hétfő keddet szerda reggelt/délelőttöt órákkal telerakni, de végül a hét minden napján volt órám, délelőtt és délután is “önhibámon” kívül)


További kérdésem lenne, hogy mint itt említette is egy hozzászóló, hogy

dolgozott egy helyen előbb aztán mire odaért hogy akkor gyakorlat megkapta az igazolást. Az igazolásnak a gyakorlati félévre kell szólnia? Nem lehet a tanulmányaimat lerövidíteni, hogy például az évek alatt dolgozok többet is mint amivel teljesíteném a szakmai gyakos félévet és előre beadok egy igazolást és előbb csinálom a szakdogát?


Lehet orbitális ökörséget kérdezek most, még nagyon nem ismerem a felsőoktatási rendszert, mivel most kezdtem.

2020. dec. 28. 03:13
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 szerintem ez olyasmi, ami a tanulmányaid előrehaladtával adja magát. Az első félévekben látástól vakulásig tanultam szinte és fogalmam sem volt, hogy hogy fogok majd dolgozni, egyáltalán lesz-e olyan tudásom, amit megfizetnek.

Ha nappali tagozatra fogsz járni, annak lesz hátránya és előnye is, hátrány, hogy például nem érsz rá annyit dolgozni, ellenben előny, hogy a jogviszonyod miatt szívesebben felvesznek (szerintem diákként könnyebb elkezdeni) egy munkahelyre, később pedig ez a tapasztalat megkönnyíti a dolgod főállású munkavállalóként is.

Más tagozaton nehezebb valamivel állást találni, de könnyebb összehozni a kettőt.


Én speciális eset vagyok, nappalin kezdtem, ott vállaltam először állást (először nem szakmai irodai melót, aztán szakmait), végül az utolsó munkahelyemen a főnök átvett főállásba, mikor estire mentem. Szóval mindkettőről van tapasztalatom. :)


Ettől függetlenül és ezzel együtt is azt mondom, figyelj a tanulmányaidra az első félévekben, rázódj bele az egyetembe aztán kezdj el nézelődni állásbörzéken, ha nappalis leszel, diákszöviknél, valószínűleg találsz valamit, amit bírni tudsz 20 órában például (tapasztalataim alapján ha megpörgeted az első kb másfél évet, utána már szellősebb lesz az órarended) vagy akár csak nyaranta abban a pár hétben. Idővel szakmai melót is találsz, szerintem viszont kezdésnek az is siker, ha irodába felvesznek, az jellemzően közel áll azért már a szakmához is a te/mi esetünkben. Ismerek olyat, aki recepciósként jutott be egy céghez és mivel bevált emberileg, később szívesen várták szakmai melóra is és az interjú is csak a szakmai részből állt már emiatt (előnyt élvezett az interjún - gyakran hirdetnek meg pozikat "házon belül", mielőtt állásportálokra is kiteszik, az ajánlási bónusz és az ott dolgozók előnyben részesítése miatt).


Úgy tudom, friss igazolás fogadnak csak el, azt sem minden cég tud kiállítani. Ebben annyira nem vagyok jártas, én csak az alapesettel próbáltam (friss igazolással).

2020. dec. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy ilyen részletes választ adtál. Hasznosnak találom. Igen, én is hallottam ilyenről, hogy recepciósként kezdték aztán egész jó poziban vannak jelenleg a cegnel. Hát, remélem sikerrel járok én is és találok valami sulival összeegyeztethető állást hamarosan.
2020. dec. 28. 05:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!