Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy iskoláról a jegyek alapján...

Egy iskoláról a jegyek alapján döntik el, hogy erős vagy gyenge?

Figyelt kérdés

- Általánosban csupa ötösöket kaptam, és ezzel számos iskolatársam volt így. Mégis úgy tudta mindenki, hogy a mi sulink nem túl erős (hétköznapi, kisvárosi intézményt kell elképzelni). A szomszédos iskolák tanulóira a hármasok voltak jellemzőek. Mondtam, hogy akkor átmegyek valamelyikbe, de a szüleim szerint azok is gyengék voltak.


- Gimiben ugyanez a paradox helyzet állt fenn. És én nem értettem, miért beszélnek mindig a többi suli jegyeiről, mikor látszólag nem attól függött a suli minősége.


- Mivel az egyetemet elvégeztetni nem a tanárok felelőssége, bátran húzzák el a hallgatókat és adnak rossz jegyeket nekik. Azt hittem, ez rossz fényt vet az egyetemre. Pedig pont nem!! Azt mondják, hogy a jó egyetemek gyenge érdemjegyeket adnak, hogy tényleg csak a tudós-palánták jussanak el az államvizsgáig. És közben is tanuljanak rengeteget, hiába is kapnak ritkán hármasnál jobbat.


Mi folyik itt? Ha valóban nem a jegyeken múlik egy suli hírneve, akkor minek nézik sokan az iskolaátlagokat a különféle tárgyakból?



2020. dec. 21. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A hallgatók és a tanárok kiválósága dönti el. Ahol sokan nyernek oktvn meg ilyen helyeken, az pl előrébb van a rangsorban. Ahol fölöslegesen szopatnak, de az érettségi átlag és az egyéb eredmények is a béka segge alatt van, az nem lesz attól még színvonal, csak időpazarlás.
2020. dec. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi? Ebben aztán sok logika van...

Én egy kemény suliba jártam, ahol kitűnő voltam. Egyszer találkoztam valakivel, aki szintén kitűnő volt, és valami elismerő szöveget mondtam neki, mire vállat vont és mondta, hogy az ő iskolájukban aki már néha kinyitotta a könyvet, az kitűnő volt.

Ugye nem azt akarod mondani, hogy akkor az egy erős iskola?

2020. dec. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy iskoláról a felvételi és érettségi pontszámok, versenyeredmények alapján mondják, hogy erős iskola.
2020. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A hvg-s rangsoroknal felsoroljak, hogy milyen szempontok alapjan szamit erosnek egy iskola. Szerintem ebben a jegyek benne sincsenek. De van: erettsegi atlagok, hany%-ot vesznek fel egyetemre, ebbol hany% elso hely, hany embernek hany nyelvvizsgaja van, oktv, nemzetkozi tudomanyos diakolimpia, innovativ versenyek, kutato diakok mozgalma, olimpia, "rendes" diakolimpia, kompetenciameres eredmenyei, ilyenek.
2020. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A középiskola erősségét ezek adják meg:

Országos versenyek eredményei

Évenkénti megszerzett nyelvvizsgák száma

Érettségik átlaga a többi iskolához képest

Egyetemre továbbjutottak száma


Az egyetem erősségét ezek adják meg

A publikációk száma a diákok között

A kutatásokban való részvételek

A nyugati tudományossággal való intenzív kapcsolat

A diplomázottak hány százaléka talál munkát a diploma után, és milyen gyorsan

2020. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!