Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mit kéne kezdenem...

Szerintetek mit kéne kezdenem az életemmel? A marketing milyen?

Figyelt kérdés
Még csak most fogok felvételizni. Elsőként egy emelt angol-német szakos gimibe adom be. Ez a suli négy évig tart. Tudom, még messze van az egyetem stb... Viszont én nagyon szeretnék előre tervezni, és a céljaimnak élni. A szüleim sajnos nem igen foglalkoznak velem, nagyon sokat dolgoznak, alig beszélgetek velük, ezért itt kérdezem. Arra gondoltam, hogy a gimi után lehet marketingre megyek valamelyik pesti egyetemen, viszont nem tudom a marketingesek mit csinálnak, vagy miből is áll. (Nyilván nagyon felületesen tudom, arról, amit itt neten találtam). Nem tudom a marketinggel el lehet e helyezkedni külföldön, mivel a legnagyobb álmom, hogy Angliában éljek. Ez reális? Vagy legalább Pesten szeretnék élni, és ott egy multinacionális cégnél dolgozni. Azt tudom, hogy a nyelv nagyon kell, de hála azzal nincs problémám. Jól lehet keresni a marketinges végzettségen? Miről is szól ez a szakma? Kitűnő tanuló vagyok. Mivel falusi iskolába járok, mindenki kineveti az álmaimat, hogy én esetleg Pestre, vagy Angliába szeretnék költözni. Ez nagyon rosszul esik nekem, de tudom, hogyha nagyon akarok valamit, mindent meg tudok csinálni, csak kitartás kell. Olyat is hallottam, hogy az egyetemeken van Erasmus program, ahol a tanulók külföldre mennek. Ha marketingre megyek, ott is lesz Erasmus? Még ha nem is fogok Angliába kiköltözni, nagyon szeretnék világot látni, mivel a családommal erre nincs lehetőségem(tudom, az egyetem se olcsó mulatság, ezért spórolok már most rá,minden pénzt amit kapok szülinapomra elteszem) . Félreértés ne essék, imádom őket, csak szeretnék kitörni innen és sikeres lenni, ez motivál engem minden egyes nap. A válaszaitokat előre is köszönöm ❤✨
2020. dec. 8. 15:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Én egyetemi felvételi előtt állok, szintén gazdasági szakokon gondolkozom. Ha jó vagy nyelvekből, akkor ajánlom a nemzetközi gazdálkodást ajánlom, legalább két nyelvből kell b2-es szinten beszélj, hogy megszerezd a diplomád, tökéletes arra, hogy az EU-n belül bárhol elhelyezkedj, mivel más nemzetek jogrendszerével is megismerkedsz. A többi gazdasági szakon csak magyar jogot tanítanak, ezért ha külföldre mennél dolgozni vizsgáznod kéne az adott ország jogából.


Bármilyen multinál szükség van ilyen diplomákkal rendelkezőkre (gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing, pénzügy stb) és magas beosztásban dolgoznál egy irodában, az átlag kezdő kereset bruttó 400 ezer, ami ha jól dolgozol 5 éven belül megkétszereződhet.


Fontos mindegyikhez a nyelvtudás, a logika, a matekot nagyon kell érteni és a kitartás, mert nem könnyű szakok.


Sok sikert kívánok neked! Bármilyen más kérdésed van szívesen válaszolok, ha tudodk.

2021. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!