Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan számoljam ki a pontokat...

Hogyan számoljam ki a pontokat az egyetemre?

Figyelt kérdés
Valaki tudna segíteni abban hogy honnan tudom hogy milyen tamtárgyak kellenek az adott karhoz hogy aza alapján ki tudjam számítani hogy nagyjából hány pontom lesz a jövőben? (BME villamosmérnöki karra készülök egészen pontosan) 16/f

2020. dec. 8. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A felvinek van ilyen kalkulátora.
2020. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Be tudnád légyszíves linkelni ide mert én nem taltam meg
2020. dec. 8. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:

MBE VIK-re a matekon kívül fizikábol vagy informatikábol kell érettségizned, az egyikből emelt szinten Ennek a 2 tantárgynak a %-os eredménye biztosan számítani fog. Ha az emelt érettségid legalább 45%-os, akkor azért kapsz +50 pontot. Ha középfokú nyelvvizsgád van, az +28 pont, a felsőfokú +40. A nyelvi pontok maximuma 40.


Az egyik modszer, hogy a 2 felvételi tárgyad %-os eredményét megduplázod, (ez max. 400pont), ehhez jönnek a többletpontok. A másik lehetőség, hogy a 2 felvételi tárgyad eredményét nem duplázod, helyette az összes érettségid %-os eredményének átlagát nézik (max. 100), és még hozzáadják öt tantárgy (magyar, matek, idegen nyelv, tör és egy term. tud. tárgy) utolso két évvégi eredményének jegyét, ez ugye max. 50, és ezt kétszerezik.

Csak a lényeget írtam le a teljesség igénye nélkül, szolj, ha nem érthető

2020. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érthető nagyon köszi a segítséget:)
2020. dec. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!