Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre hol fogok tudni könyvel...

Jövőre hol fogok tudni könyvelő szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
Mindjárt itt az új év, amikor is megszűnik az OKJ rendszer, de mai napig semmi konkrétumot nem lehet tudni arról, hogy mi történik azokkal a szakmákkal, amik az OKJ helyébe lépő Szakmajegyzékből törlésre kerültek. Ilyen a mérlegképes könyvelő képzés is. Azt hallottam, hogy minisztériumhoz kerül, de olyan érdekelne, hogy hol lehet majd jelentkezni, mennyibe fog kerülni, mennyi idő lesz elvégezni, egyáltalán lesz-e olyan gyakran, mint eddig volt, vagy csak szeptemberben lehet majd tanulni... Azt se találom, ki a felelős, akihez ezeket a kérdéseket lehetne címezni.

2020. dec. 1. 21:13
 1/3 anonim válasza:
Ugyan ez a problémám úgyhogy követem a kérdésed ha nem baj. Én amit meg most talaltam okj az mind 300ezer környéken van. Egy-kettőt tudnék végezni munka mellett is erre oda nem jelentkezhetek mert nekem nincs szakmai kepzettsegem (penzugyi). Én egyaltalan nem is mehetek könyvelőnek?? Mert fSzom gimnáziumba jártam és utána elvégeztem egy titkarnoi okjt. De most nagyon felbosszantottam magam mert sehol nem talalok semmit hogy mi lesz az okjk helyett vagy hogy lesz ez az egész. Össze vissza van minden
2020. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 whyhwy válasza:
Sziasztok! Nekem is ugyanez van a fejemben. Hol lehet majd ezekután mérlegképes képzést csinálni? Csak számviteli-pénzügy Bsc. által? Az azért durva lenne. Ti jelentkeztetek végül valahová?
2021. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha esetleg még aktuális, én pont most nézem a gyk-t, hogy tavoktatásban érdemes-e belevágni, nulla előképzettséggel, bár nem jutottam előrébb.


Ami biztos, hogy fizetős tanfolyamot már érettsegivel is el lehet kezdeni, amit én találtam 1,5 éves képzés, a végén tanusítványt kapsz mellyel jogosult vagy elmenni központilag vizsgázni, hogy megkapd a szakmai bizonyítványt.

2021. szept. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!