Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szegedi Ságvári gimiben...

A szegedi Ságvári gimiben milyen a töri szóbeli?

Figyelt kérdés

Aki volt már a szegedi Ságvári gimiben töri szóbelin az elmondaná hogy milyen (ezalatt azt értem hogy a tanárok mennyire voltak elfogadók, mit kérdeznek,...stb.)?

Amúgy tudom hogy a honlapon van hogy milyen témakörökből lehet választani, de én a ti tapasztalataitokra vagyok kiváncsi. :)



2020. nov. 27. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A történelem szóbeli számomra egy remek élmény volt :)

Jó mondjuk tegyük hozzá, hogy majdnem elkéstem, mert nem találtam a termet... Olyan az épület mint egy labirintus, heh.


De egyébként szuper volt, kihúztam a tételt, kaptam felkészülési időt, majd az egész kb. olyan volt, mintha csak egy szimpla beszélgetés lenne a témáról.

Ami nagyon fontos a szóbelivel kapcsolatban, hogy rakd bele ÖNMAGADAT.

A tanárok sokkal jobban értékelik, ha el tudod helyezni egy kicsit a személyiségedet a feleletben, plusz életmentő tud lenni...

De maguk a tanárok is nagyon jó arcok voltak. Poénkodtunk sokat, kedvesen viszonyultak hozzám, etc...

Plusz maga az iskola... Hát egy álom ez a hely :D Nem tudom elképzelni, így 3 hónap után, hogy van jobb gimnázium, vagy volna jobb hely a világon, mint a Ságvári :) Szerelmes vagyok minden zománcba, lehullott darab vakolatba, emberbe, akit valaha láttam az épületen belül. Mindezt úgy, hogy ilyen elég nyeszlett helyzetben vagyunk...



Felkészítőre jársz remélem, Farkast érdemes hamar megismerni, hatalmas forma a tanár úr :D

2020. nov. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem személy szerint semleges élmény volt. nem volt különösebb probléma és fel is vettek volna, de nem éreztem azt az igazi elhivatottságot anno a szóbeliztetők részéről.

a Radnóti felé húzott a szívem, és nem bántam meg! :)

nagyjából ugyanúgy épül fel minden szóbeli: húzol egy tételt, kapsz egy lapot meg egy kis időt, hogy kidolgozd, a végén esetleg extra kérdéseket. nem kell izgulni, mert nem azt várják, hogy mindent tudj, hanem hogy potenciált lássanak benned, és ha valami nem is ugrik be elsőre, rá tudjanak vezetni.

hajrá! :)

2020. nov. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!