Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolákban tesi órán miért...

Az iskolákban tesi órán miért csak állóképességi felmérők vannak?

Figyelt kérdés
Szinte minden órai gyakorlat arról szól, hogy az adott gyakorlatban minél jobb állóképességet érjenek el a diákok. Például futás, vagy fekvőtámasz, felülés, úszás, stb. Ezen kívül még van 1-2 ügyességet megkövetelő gyakorlat (gerenda, gyűrű, stb.) és ennyi. Miért nincs olyan, hogy a fizikai erőt mérnék fel?

2020. nov. 16. 19:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Kislabda dobás már nincs. Távolugrás sincs már sok helyen (sok helyen meg alapból sem volt). Ezekkel még úgy ahogy mérhető volt a fizikai erő, de azért számított benne az ügyesség, a technika is.
2020. nov. 16. 19:17
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk volt. 12 éve
2020. nov. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fizikai erő nem mindig mérvadó.

Középsuliba végig vékonyabb szálkás testalkat voltam, a haverom pedig egy zabagép, gömböc is volt. Erősebb volt nálam nyers erőbe, de az ilyen állóképesség felméréseknél kifulladt mindig. Fekvőbe csináltam egy huzamba 80-at, de kifulladásig 50-essével a sorozatok között 0.5-1 perces pihenőkkel, megy 400 is kényelmesen. Ő egyszerre bírt 20-at, és bedobta a törölközőt. A nyers erő nem feltétlen jelent egészséges testet.

2020. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2: Hát ez az, hogy volt. Nekem is csak volt. De most az unokaöcsémnek már nincs egyáltalán.

#3: "A nyers erő nem feltétlen jelent egészséges testet." Ez igaz. Úgy ahogy az sem feltétlen egészséges, hogy valaki azért a legjobb futó, mert pl. a 180 cm-es magasság mellett 45 kg fiúként.


Nálunk voltak olyan felmérések is, ahol abszolút erőt illetve állóképességet mértek. Előbbinél a felmérések alapvetően súlyzós gyakorlatok voltak (guggolás, fekvenyomás, felhúzás). Utóbbinál pedig ezt úgy tették meg, hogy ahol számított a testsúly (pl. futás, fekvőtámasz, stb.) ott az egész osztály testsúlyát megmérték, és a legnehezebb emberre "felsúlyoztak" mindenkit, olyan mellénnyel, amibe ólomsúlyokat lehetett rakni. Így nem mondhatta senki sem azt, hogy "én azért vagyok rossz ebben mert kövér vagyok". Ma már ilyen sincs és ez nagyon furcsa a számomra.

2020. nov. 17. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:

180cm 45kg? Ő az aki nem tesizhet, mert felmentése van. A magas sovány kölykök, mind pocsék teljesítményt csináltak. Akkora magassággal és annyi súllyal nincs rajtuk izomzat.

Általában a legjobb állóképességűek alacsonyak vékonyak vagy középmagasak voltak. Az osztályomba a legalacsonyabb voltam, mégis 1. voltam minden másban.

Manapság már a tesinek nincs jelentősége. Lemennek a kölykök, fele át sem öltözik, 5 perc futás, amit legtöbben lesétálnak, aztán játék, foci a fiúknak, a csajok meg kiülik a tesit.

Ez van ma. Nagy részük feleslegesnek tartja a tesit, de majd felnőtt korba fognak rájönni, hogy mennyire fontos

2020. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5: Nem biztos hogy fel van mentve. Volt egy ilyen osztálytársam középiskolában. Kilátszottak szabályosan a bordái, a felső testének izomzata kb. olyan volt mint egy 5 évese. A lábizmai egész erősek voltak, és 20-21 perc alatt futotta le 5 km-es távot. Több futóversenyen is dobogós helyezést ért el korábban.

Jelentőse az tényleg nem sok van. Az egyik középiskola rendészeti képzésébe most egész jó betekintésem van, és konkrétan már ott sincsenek erőt próbáló gyakorlatok. De gerenda az van, még hozzá szinte folyamatos jelleggel. Annak aztán sok hasznát fogják venni az biztos.

2020. nov. 17. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!