Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgaidőszak? Egyetem

Vizsgaidőszak? Egyetem

Figyelt kérdés

Most vagyok elsőéves az egyetemen, és én úgy tudtam hogy minden tantárgyból van több vizsgaidőpont a vizsgaidőszakban. Nemrég néztem hogy 2 tantárgyam tematikájába benne van egy darab fix időpont a vizsgára. (pl.: 12.11)

Lehetséges hogy valamelyik tárgynál csak egy vizsgaidőpont van és nem lehet választani több időpont közül?


2020. nov. 12. 16:26
 1/9 anonim válasza:
77%
Lehet.
2020. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk előfordult, hogy az évfolyammal leegyeztetve egy időponton írtuk meg mindannyian a vizsgát, sikertelenség esetén pedig nyitnak meg új napokat, de ez csak 1-2 írásbeli vizsgánál fordult elő, a vizsgáim nagy része szóbeli volt, ahol valóban több időpont volt megadva.
2020. nov. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Van nekem is egy ilyen tárgyam. Lehet, hogyha online vizsgák lesznek lesz még egy. A többivel nincs ilyen probléma egyelőre.
2020. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Amiknél egy van azok többnyire olyanok amikből csak írásbeli zh van nekem ilyen volt a Középiskolaimatematika felzárkóztató meg az Angol órák.
2020. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Ha a tematikában van benne, akkor nem lehet, hogy az mondjuk egy elővizsga csak? Nem mondott róla semmit a tanár?


Amúgy ez biztos egyetemfüggő, de nálunk az a szabály, hogy minden tárgyból minimum 4 időpontot meg kell hirdetni. Ha nálatok nincs ilyen és a szaktársaid se tudnak róla semmit, akkor talán az a legegyszerűbb, ha írsz egy email-t a tanárnak és tőle kérdezed meg.

2020. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! 4-es én úgy tudom hogy csak 2 szóbeli tantárgyam lesz a többi írásbeli mégsem tudok még időpontot/időpontokat róluk.
2020. nov. 12. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Még nagyon korai időpontokat nézegetni.
2020. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Külön nem szólnak, hogy mikor lesz a vizsga, ezt majd neptunban tudod megnézni a vizsgák menüponton belül. Ilyenkor még nem nagyon szokták feltenni, majd a szorgalmi időszak vége felé. Nálunk simán volt, aki a vizsgajelentkezés előtti utolsó pillanatban rakta ki (meg egyszer olyan is, aki csak pár nappal később, de ilyennek elvileg nem kéne lennie). Azért nézd meg ha kíváncsi vagy, hátha lesz már fent valami.
2020. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk megvan határozva, hogy egy vizsgaidőszakon belül minden tárgyból legalább 3 vizsga alkalmat kell biztosítani. Viszont olyat szoktak csinálni a tanárok, hogy csak egyenként, egymás után hirdetik meg őket. Olyan is volt például, hogy valaki az első időpontot külön azoknak tartotta fenn, akik megajánlott jegyet szereztek és csak a későbbi időpontokon lehetett menni ténylegesen vizsgázni. Mindenkinél más a szokás. Viszont még tényleg korán van, még simán tehetnek ki többet vagy át is tehetik az időpontokat. Lehet, hogy még mondják is vagy megkérdezik nektek mikor, hogyan lenne alkalmas (nálunk a többség órán el szokta mondani, hogy hogyan tervezi a vizsgákat és minket is meg szoktak kérdezni).
2020. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!