Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem zárják be a sulikat?

Miért nem zárják be a sulikat?

Figyelt kérdés
Már mindenütt bezárták, úgy volt hogy péntektől az lesz, erre kiderül csak szigorítások lesznek. Miert nem veszi észre a kormány hogy be kell zárni a sulikat? Már a környező országokban zárva vannak, és tudom hogy nem sokkal de pl Szlovákiában - kevesebb a fertőzött. Magyarországon meg egyre több. Nekünk az ofőnk koronás, és semmi, még karantén sem. Nem értem.. miert nem zárják be??”
2020. nov. 3. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Orbánt kérdezd.
2020. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Még holnap bezárhatják
2020. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Be fogják. Ne higgyük már hogy a korlátozásoknak ezzel vége. ez csak a kezdete.

ha nem ma zárják meg majd 2 hét múlva, vagy 3. de be fogják.

2020. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
76%
Szerintem 1-2 hét és be fogják, legalábbis remélem. Nem állapot ez, hogy hol karanténban vagyok, hol nem. Ezért maradok le a tömbösített gyakokról, és ha még egy hiányzásom lesz (márpedig ha pozitív lesz a tesztem, akkor lesz) bukni fogok nem kevés kreditet.
2020. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Mert ha kevés az iskolán belüli fertőzött akkor csak a pozitívakat, illetve a kontaktjaikat rakják karantén alá... Én is voltam kontakt személy, feleslegesen nem rakhatnak/ raknak karantén alá senki, szóval amiket én tudok ilyen eseteket viszonylag helyesen jártak el, orvostól és egyéb ezzel fogalakozó szervek alkalmazottjaitól tudom és magyarázták el nekem is. Nem lettem agymosott, de logikus, hogy 1 pozitív teszt után csak a közvetlen környezetét rakják karanténba, ha több van úgysem lehet kikerülni az osztály szintű karantént... De ezekre is mind megvan a szabály, hogy mitől lesz vki kontakt. Szerintem hülyeség is köztük, de ezen nem igen fogunk tudni változtatni, meg csak laikus szintjén értek a vírusokhoz. És Maruzsától kezdve sokan megmondták, az lesz a legutolsó dolog, hogy bezárják az iskolákat, mert tulajdonképpen a mostani korosztály el fog butulni. Nyilván jó lenne otthon hesszelni és lábat lógatni, tisztelet a kivételnek, de ez nem a mi javunkat fogja szolgálni, illetve az ország társadalmát és a gazdaságát sem fogjuk túlzottan előrelendíteni, mikor rajtunk lesz a sor... Nyilván az iskolában veszélynek vagyunk kitéve mi, diákok és a tanárok is, de előbb lesz szerintem hibrid oktatás, mint teljes bezárkózás. Például egy középiskolás képes viszonylag önállóan tanulni és csinálni a feladatait (bár nekem sem sikerült mindig rávennem magam), de mikor felsős voltam alig vártam, hogy hazaérjek és filmet/TV-t nézzek. Egy alsóstól pedig elvárhatatlan ez az egész, ők még ilyen szinten nem önállóak. Vagy például érettségi évében vagyok, de ha csak otthonról kell tanulni kilátástalan lenne a helyzet. Tavasszal matekból megkaptuk az oldalszámot és ennyi, sok könyörgés után kaptunk néhány megoldást... ha ez így megy sok helyen, minek járjunk egyáltalán iskolába? Minek van olyan, hogy matek tanár, ha ilyen ”egyszerűen“ is meg lehet tanulni... Vagy például nyelvi órák szinte nem voltak, szintén haladjunk szinte tanár nélkül és a feladatokat küldjük be. De a német/angol (egyéb nyelvek) nem csak a feladatokból, hanem a szituációkból, beszédből is állnak, amit nagy nálunk szépen kihagytak. Töriből mindent rendesen megkaptunk, de vannak a tanárnak megjegyzései, sokszor hozza a mai politikát párhuzamba az adott koréval, amin keresztül könnyebb érteni és megtanulni, de az összes osztálynál ezt nem lehet kivitelezni, minden nap begépelte a saját vázlatait/anyagait és még videókat is keresett mellé. Hosszan lehetne sorolni, de sok helyen a kettő oktatás néhány kivétellel köszönő viszonyban sincs a rendessel. És jelen állás szerint még létezik az írásbeli és szóbeli érettségi, szóval az személyes oktatás a mi érdekünket szolgálja a jövőnket tekintve. És tudom, vírus... de jelenleg még az a jobb választás, hogy járjunk rendesen. Így például suli helyett nem bandáznak és dolgoznak a diákok, hanem ott kell lenniük személyesen. És jobban is lehet követni, hogy ki lett beteg vagy sem, mert viszonylag állandó közegben vagyunk és nem mászkálunk egész nap a városban, keveredve más iskolák diákjaival. És tudom, most is van ilyen, de sokkal kevesebb idő jut a lógásra és a találkozásokra. Illetve sokan sportolnak, de a legtöbb helyen feltétel, hogy egészségesen jelenjél meg, illetve betegen nincs is kedve menni az embernek (és szintén tudom, hogy van tünetmentes is), de így szerintem még mindig könnyebb a 12-20 éves korosztályt felügyelni, mint a digitális oktatás közben. Ha eljön az ideje lépni fognak, de a gazdaságot emiatt nem fogják még jobban romba dönteni, és még sokáig tudnám írni a témát, saját tapasztalatból és a látottak/hallottak alapján, de remélem megérted ezt az álláspontot is
2020. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, az egyetem az megint másik helyzet, van a családban nem is egy. Ahány helyre/ azonos egyetem, de más szak, annyi féle szabály és tanterv van nekik. Valaki szinte mindenre bejár, mert meg van tartva nekik vagy szinte csak online vannak kivéve 2 órát, de 12 helyre vannak sokan... de amennyire tudom ők szabadabban rendelkeznek, mint a középiskolák és az általános iskolák...
2020. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én egyetemista vagyok, szept 21. óta hivatalosan hibrid vagyunk de ez kamu mert nulla jelenléti órám van... így vagyunk hibrid... (maszkolt távoktatás)
2020. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Itt msot is zárva vannak, majd reggel nyitnak ki...

De nem elsz ingyen szünet.

2020. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Annak viszont semmi értelme, hogy ezen pörög mindenki, ettől nem fog sem tovább nyitva lenni, sem pedig bezárni. Olyan felesleges tippelni, mert nem tudni, mit hoz a holnap, bármi lehet. Mondjuk nézzétek meg Bécset a terrortámadással... ki számított arra, vagy ha a másik országokat követjük (leginkább Ausztriát...), legyen nálunk is támadás és a többi? Kár mutogatni, hogy de itt így van, nálunk miért nem.
2020. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
45%
Már be van.
2020. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!