Az Egyetemeken van olyan hogy felelni kell, vagy előadást tartani, mint a gimiben?
Vannak szemináriumi tárgyak, ahol nem 1 db tanerő tépi a száját egész félévben, hanem mindig más, gyakran diákok is tartanak 1-1 órát. De kötelező tárgyak között ritka az ilyen.
Feleltetés szóban félév közben nem jellemző. "Röpdolgozat" lehet, de ezt előre elmondják a tárgy elején. Szóbeli vizsga létezik, de az a vizsgaidőszakban van. Olyan is van, hogy a házi feladatodat szóban el kell magyaráznod (nem a többiek előtt, hanem a tanárnak, hogy bizonyítsd, hogy te készítetted). Tárgyanként 1-2, néha 4 "témazáró" dolgozat szokott lenni félév közben, amit zh-nak hívnak, ezek is mind előre bejelentve (már félév elején megkapod, hogy mikor). (Zh=zárthelyi dolgozat, amit az egyetemen írsz. Szemben a házi dolgozattal, amit otthon vagy ahol akarod.)
Azzal nem értek igazán egyet hogy nincs klasszik felelés, mert nálunk van olyan főbb tárgy is aminél random óra közben felszólít valakit a tanár egy kérdéssel és leosztályozza a választ. Néha egész csoportos röpdolgozattal (amiről #4-es válaszával ellentétben nem szól előre a professzor).
Oké, hozzáteszem, ELTE jog, ami néha több mint durva, de előfordulhat ilyen is, ez a lényeg.
Illetve annyi kiegészítés még, hogy minden, az egyetem falain belül írt számonkérés zárthelyi, nem csak a ,,témazárók". Vagyis, ha van olyan tárgyad, aminél minden órán írsz, az is zh, ahogyan az is ha a szorgalmi időszak végén egy nagy zh. Nálunk meg van olyan tárgy amiből szóbeli vizsga van arra hogy szeminárium jegyet kapj szorgalmi időszakban, és szóbeli vizsga van vizsgaidőszakban is.
Egy szó mint száz, nagyon egyeteme és kara válogatja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!