Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi Tudományegyetem -...

Pécsi Tudományegyetem - Milyen nektek?

Figyelt kérdés

Több, mint valószínű, hogy a PTE-re szeretnék jelentkezni tervezőgrafikára, de azért érdekelne mindenki véleménye, aki oda jár(t), még ha más szakra, karra is.


- közösség, kulturális programok, hallgatói élet

- tanárok, oktatás minősége

- A PTE-t vagy más egyetemet ajánlanátok? Miért?

- Ha valaki szintén tervezőgrafikára járt, mennyire fontos a rajztehetség, illetve milyen arányban tanultok elméletet, manuális megoldásokat és programismeretet?

- Hogy gondoljátok, érdemes lenne egy marketing képzést vagy egyéb szakot is elvégezni emellett? Más szakok egyes óráit is fel lehet venni?

- Van lehetőség és idő rá, hogy a suli mellett dolgozzak? Ha van köztetek olyan, aki freelancer-ként vállalt munkát, hogyan kezdett neki, hogyan szerzett ügyfeleket?


Tudom, hogy eléggé szerteágazóak a kérdések, de ezekről szerintem nem lehet egy egyetem honlapján olvasni. Bármiféle választ örömmel fogadok.

Köszi :))



2020. nov. 1. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most kezdtem formatervezőn a MIKen, első helyen tervezőgrafikát jelöltem meg. Oda nem vették fel, az első körben kiestem az alkalmassági, az ilyen helyeken elég szubjektíven hozzák a döntést. Azt is jó, ha tudod, hogy mindig sokszoros a túljelentkezés, még itt vidéken is — max 20 embert vesznek fel és vagy 100-150en jelentkeztünk tavaly, szóval nem viccelek.


Ezt leszámítva eddig nagyon szeretem a PTEt, a számom nehéz, de szuper, nagyon kevesen vagyunk. Programokról COVID miatt nem tudok nyilatkozni.


A munka nehéz kérdés, én is akartam dolgozni, mert nem kaptam se ösztöndíjat, se kolit, de heti 2x fél napom van szabad, azokat meg tanulással töltöm, vagy próbálok regenerálódni a reggel 7-este 8 egyetem után. Szakfüggő nagyon, ezen még ráérsz gondolkodni, ha bejutottál és látod az órarended.


Sok sikert előre is!

2020. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, az autocorrect sok helyen javított, remélem azért még érthető 😅
2020. nov. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem, hogy a PTE oldalán azt írja, hogy a Tervezőgrafika felvételire szakmai munkák és akt, portré kell, de csendélet nem. Így van ez?
2020. nov. 4. 18:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én mindegyiket küldtem, de a szakmai munka szerintem a lényegesebb.
2020. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!