Gimnáziumban minek van rajz és ének?
Nem sok a heti 2 óra de lehetne helyettük valami értelmes tantárgy is. Senkit nem érdekelnek már gimiben, és azt a 2 órat 1000-szer hasznosabban is eltölthetném.
Van rá esély, hogy ha nem is most de a jövőben eltörlik? Legalább a gyerekeink ne így legyenek már.
Esküszöm felháborító
#3-as a tesi is felesleges, főleg 16 év felett. Legyen mindenkinek a saját felelőssége, hogy mennyit mozog.
A tesin, rajzon és éneken kívül a többi tárggyal nincs nagy bajom
Rajz nálunk 2 évig volt, és baromi jó volt, mert jófej tanárnőnk volt.
Érdekesek voltak a művtöris, de rövid beszámolói (alapműveltség), de a többi órán zenehallgatás volt és csinálj valamit, amit szeretnél. Nagyon tágan határozta meg a feladatot, így tulajdonképpen egy hasznos lazítás volt az órája a héten.
Hálát adtunk érte, hogy kikapcsolt minket arra a szűk 45 percre.
De sok helyen ezt is olyan komolyan veszik, mint a törit.
És aki mérnökire megy, annak pedig elkell a rajztanár segítsége.
Énekkel meg én sem tudom mit akartak kezdeni. A töris része szintén hasznos, alapműveltség megint. De hogy neked miért kell még énekelgetni mindenki előtt, ha első óta ugyanúgy nem megy... Passz.
Ballagós dalokat mi akkor tanultuk meg (10-ben) szerintem szimplán elfelejtették ezt a tárgyat kivenni.
Ezen én is gondolkoztam. Talán ami a legfeleslegesebbnek tünik, az a tesi, de jobban belegondolva az a legfontosabb tárgy, szó szerint éveket nyerhetünk vele. Ha minden embernek lenne tesi, felnőtt korában is, hosszú évekkel hosszabbodna meg az életünk, kevesebb betegség lenne, kevesebb elhízás.
Sok nőnek az egész élete egy tesi óra a fogyókúrák miatt. Szóval a tesi hasznos, meg kell szerettetniük a mozgást, hogy akkor is tartsunk "tesi órát" amikor már nem vagyunk iskolások.
Nekem az ének adta a legkevesebbet, megtanultam kottázni, és ennyire is emlékszek összesen, talán volt szó pár művészről, de még dolgozat sem volt belőle.
Talán azért van rajz & ének, hogy legyen egy általános fogalmad róla. Meg ha belegondolsz, művészetihez kell.
Ennyi erővel minek a biológia? Minek a fizika? Minek az irodalom? Minek az angol ÉS a német, együtt?
Minek egyáltalán a gimnázium, ha az idődet jobban is el tudod tölteni?
A felháborító inkább az, amikor egy tojáshéjas gyerek próbálja megmondani a tutit :D Miközben arra nincs türelme, hogy vonalakat húzgáljon vagy tátogjon egy, gyakorlatilag rekreációs, órán xD
Majd egyetemen úgy rakod össze az óráidat, ahogy akarod... illetve ahogy tudod... ha meg nem mész egyetemre, akkor az a pár óra nem oszt nem szoroz neked, lógd el.
Azoknál a tárgyaknál amiből közel senki se tesz érettségit, ha csak nem külön úgy választották a középiskolát, a tanár nagyon sokat számít. Mérnökhallgató vagyok és én egyenesen igénylem a heti pár órás humán kurzusokat, mert bekattanok a sok reáltól.
Gimisként egy általános képzésre jársz (Szakgimihez képest mindenképpen) legalább két tucat osztálytársaddal, hogy találjatok olyan területeket amik érdekelnek és minél több dologba belekóstoljatok, persze az alapműveltség is fontos. Az itthoni rendszer nem bírná el, ha mindenki magának csinálná az órarend egy bizonyos részét. Ugyan bőven van baj az iskolákban, de az itthoni oktatásnak azért van egy szilárd alapja, amit olyan emberek alkottak akik az életüket szentelték a gyermeknevelés kutatására. Nem lehet mindig mindenkibek jó, valahol kompromiszumokat kell kötni.
Ammenyiben ezek a tárgyak szerinted NEKED fölöslegesek, akkor menj a kettesre. Cserébe húzzál meg más tárgyakat, ha alapból jól megy valami, akkor lépj túl az iskolai anyagon és csak vesd bele magad az interneten.
Illetve körvonalazodjon benned pár jövőbeli terv, ha már bezársz magad mögött kapukat. Aztán azoknak a terveknek járj is utána, kevés szomorúbb dolog van, mint mikor valaki beküzdi magát az XY hűdeneves (itthon) egyetemre vagy akármilyen képzésre, hogy aztán pár hét múlva megbánja.
#8-as és miért nem bírná el a rendszer ha választható órarend lenne? Miért élünk tovább a rosszban, kompormisszumban ha mindenkinek sokkal jobb is lehetne?
Olyan sok embernek az a felfogása, hogy: 300 éve ilyen az iskola, jó lesz az így
De nem, mindent meg lehet változtatni, a rendszert is, csak akarni kell.
Miért kelljen olyanoknak mint én elviselni pl. Az ilyen targyakat ha nem lenne muszáj
Gimiben azért nem működik az egyéni órarend, mert egyrészt sokkal kisebb létszámú, mint egy egyetem, másrészt a tanároknak is össze kell hangolniuk a munkarendjüket.
Sok tanár több suliban dolgozik, több osztályban akár több tárgyban is. Képtelenség lenne ezeket összeegyeztetni.
Plusz honnan tudod, hogy nem érdekel, ha nem "veszed fel az órát?" Nekem itt is voltak olyan tananyagok, órák, hogy "hu bszki dejó hogy erről hallottam".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!