Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem tudok elmenni érettségi...

Ha nem tudok elmenni érettségi írásbelire, akkor mi van?

Figyelt kérdés

Őszi érettségire jelentkeztem, de kórházban kell maradnom, (nem a covid miatt).

ilyenkor mit lehet tenni? Van pótlási lehetőség? Vagy ilyenkor mi a teendő?



2020. okt. 16. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szokott lenni ilyen esetekre protokol, a tavaszin legalábbis biztos, gondolom már olvastad, ha az most nem érvényes akkor linkelt 3.-as pont szerint járj el. Telefonon keress meg valami fejest, vagy írásban kérj visszahívást és dumáld le. Előtte érdemes lehet elolvasni a cikkben írt paragrafusokat, én nem kerestem ki őket most.


[link]

2020. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezer hála!
2020. okt. 16. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:

A tavaszi különleges szabályok most nem érvényesek. Adj be egy kérvényt az iskola igazgatójának, ahol jelentkeztél, hogy engedélyezze a dupla szóbelit (hivatalosan ezt pótló vizsgának hívják), mellékeld az igazolást.

(Ez a linkelt oldal most nem jön be nekem, de ezt kell csinálni.)

2020. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mozgókép és médiából csinálok előrehozott érettségit most, annak nincs szóbeli része, csak írásbeli + gyakorlati része ahol le kell adni egy esszét és egy kisfilmet amit te csináltál.

Ilyenkor mi a helyzet, ha nincs szóbeli?

2020. okt. 16. 21:47
 5/9 A kérdező kommentje:
A sulimban a tanárok kb semmit sem tudnak hogy mikor mi a teendő az ilyen nehézkesebb helyzetekben és innen a kórházból eleve külön tortúra velük lebeszélni bármit is.
2020. okt. 16. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor baj van, nem tudsz most leérettségizni. Pótló vizsgát engedélyezhetnek, és mész a rendes érettségid vizsgaidőszakában. De nem olyan nagy a baj, csak nem lesz előrehozottad.

A másik lehetőség, hogy az iskola rendel csillió forintért egy külön írásbeli feladatsort neked miniszteri engedéllyel, amikor kijöttél a kórházból, ezt nem szokták csinálni.

Hogy a tanárok nem tudnak semmit, az nem meglepő, nincsenek kiképezve az érettségi részletes szabályozásából, de az igazgatónak kell tudnia.

2020. okt. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól hangzik a "pótló vizsga", meg miegymás... de annyit elárulok, hogy én májusban mentem volna, de szintén hasonló okok miatt nem tudtam végül elmenni. kérdeztük a sulimban is, az OH-nál is, hogy kiválthatnám-e az érettségit szóbelivel, vagy van-e ilyen lehetőségre pót-érettségi. Hát azt mondták, hogy hogyne lenne "pót" lehetőség: októberben... Szóval ne csodálkozz, ha azt fogják mondani, hogy most így jártál, mehetsz majd májusban...
2020. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy mezei tanárnak nem dolga képben lenni ilyenekkel kapcsolatban. Az érettségi jegyzohoz fordulj, o tudni fogja, hol nezhet utána.
2020. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Májusban különleges érettségi volt. Az most nem számít. Viszont egy olyan tárgy esetén, aminek nincs szóbelije, ugyanaz lesz az eredmény, nem lehet ebben a vizsgaidőszakban pótolni az írásbelit, csak tavasszal.
2020. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!