Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb? PTE-KTK,...

Melyik a legjobb? PTE-KTK, BGE-PSZK vagy BME-GTK?

Figyelt kérdés
Minden tényezőt általánosan nézve, szerintetek melyik a legjobb egyetem/kar? Pénzügy-számvitel szakra tekintettel.

2020. okt. 8. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
BME GTK-s vagyok, PSZ. Én szeretem. Elvileg a BGE számvitelben erős, viszont mint egyetem nem szeretem. Azt mondják, hogy a BME nehezebb, a matek erősebb, mint a BGE matekja. PTE-t nem nagyon ismerem. Szerintem a BGE PSZK ja messze a legértelmesebb ott, viszont mint egyetemet szokták szidni a BGE-t így alapjáraton, legalábbis a BME nél többet. Szóval én elmentem a BME re, mert nagyobb név és jókat is hallottam róla gazdasági karáról is. Pár éve indult az ELTE GTI, amit az ex BME-s tanárok csináltak, viszont szerintem jó még most is. Nyilván beszólnak néhányan másik karokról, ennek ellenére is örülök.
2020. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
A BGE-re általában díszmuffok mennek, mert ott vannak a menők, én a BME-re vagy a PTE-re szavaznék.
2020. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is az a legjobb, ahol laksz, tehát ha Pécsett laksz, akkor maradj is ott. Nagyon jó egyetem a PTE-KTK.


BME-GTK-n végzett szakemberrel életemben nem találkoztam még a valós üzleti életben, két évtized alatt sem. Ez azért sokat elmond. Ahol dolgoztam (multi stratégiai osztályán) volt ⅓ Corvinus, ⅓ BGE és ⅓ PTE. Még MÜTF-ös is volt. BME-es egyetlen egy se. Máshol se találkoztam ilyen szakemberrel, csak BME MBA-ssel párral. Ez nem azt jelenti, hogy ne lennének BME-s gazdasági szakemberek, nyilván vannak, csak engem valahogy elkerültek.


A BGE klasszikusan az ország #2 legjobb pénzügyi képzése a Corvinus után. Lehet műmuffozni, de ez a tényállás. Rengeteg vezető szakember végzett itt, ez a PSZK fő profilja.


Amit én csinálnék 2021-ben:

- Ha Pécsett vagy vidéken laksz, menj a PTE-re. Jó egyetem, csodálatosan szép a város.

- Nézd meg az ELTE-t. Az nem tetszik? Én azt preferálnám, ha nem a Corvinust. Az ország 2. legjobb egyeteme a SOTE után, magas presztizsű, és jó a gazdasági kara.

- A BME-nek magas a presztizse itthon (külföldön nem is hallottak még sehol se róla), így ez lenne a következő választásom.

- A BGE legyen az utolsó választásod, de ez se rossz egyetem. Pénzügyre tökéletes.

2021. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, Pécsen lakom, és nekem is tetszik az egyetem, csak nem feltétlen szeretnék itt maradni, szeretnék önállósodni, ezért gondolkodok Budapestben. Az ELTE nekem nem igazán szimpatikus, és utóbbi időben a BGE-ről sem hallottam jó dolgokat, szóval most leginkább a PTE és a BME közt vacilálok.
2021. jan. 19. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradj Pécsett, sokan mennek onnan Pestre. Két nyelvvel simán lehet
2021. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint pécsi diplomával Pestre dolgozni
2021. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!