Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek így jogi szakra?...

Banna97 kérdése:

Felvesznek így jogi szakra? Hogyan számolják a pontjaimat?

Figyelt kérdés

Sajnos már jártam úgy (más szakkal) hogy társadalomismeretet is felsoroltak mint választható érettségi tantárgyat, amit figyelembe vesznek. Nekem ember és társadalomismeret, etika nevezetű érettségim van. Ekkor még nem volt emeltem, (még nem is volt követelmény) létezik hogy emiatt nem értem el a minimum ponthatárt?


Most már van történelem emeltem de a legjobb százalékos érettségim még mindig az említett etika... (Próbáltam már a felvi kalkulatorat nem sok sikerrel)

Remélem érti valaki, a problémát és tud segíteni, köszönöm!



2020. okt. 7. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Jogász szaknál ezeket a tárgyakat veszik figyelembe:

történelem és

angol v. francia v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. német v. olasz v. orosz v. spanyol (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


A töri emelt oké, de az etika nem fog számítani.

2020. okt. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez értem, de akkor hogyan kell értelmezni történelem emelt és még egy másik

Vagy van egy töri emeltem, és mellette neznek egy akármelyik közepét amit van.


Tehát lényegében az a kérdésem, hogy a törtenelmen kívüli felsoroltak valamelyikéből kellene lennie emeltnek? Nem egyértelmű számomra :/

2020. okt. 8. 01:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, töri+vmi azok kőzül
2020. okt. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj, de így nagyon nehéz lesz a jogi szak. Tényleg nem bántasból írom, hanem tapasztalatból. Ez egyszerű szövegértés... ennél csak bonyolultabb szövegekkel fogsz találkozni. Biztos jól átgondoltad?
2020. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a féltést, de jelenleg is jogi asszisztensnek tanulok, rengeteg jogi targyam van, mindenbe bele kóstoltam már egy picit.

Nincs baj a szöveg értelmezésemmel, szimplán csak hallok innen onnan más más információt és szerettem volna meggyőződni arról hogy jól gondolom e.

Köszönöm az észrevételem, számítottam ilyesmire mikor feltettem ezt a kérdést.

2020. okt. 8. 16:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem akartalak megsérteni. A helyesírásra is gyúrj rá, az is fontos lesz majd. Sok sikert kívánok, remélem kollégák leszünk majd!
2020. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megfogadom, köszi
2020. okt. 8. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!