Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudom, hogy ez egyénenként...

Tudom, hogy ez egyénenként eltérő, viszont szerintetek melyik a nehezebb általában?

Figyelt kérdés
Olyan emberekről van szó, akiknek ez a szak való. Nem a leg leg leg okosabbakról van szó.

2020. szept. 24. 23:14
A kérdező szavazást indított:
SE ÁOK
BME TTK fizika
8 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Nincs sok értelme ennek a kérdésnek. Az ÁOK a legbrutálisabb,

elképesztő mennyiségű anyagot kell megtanulni, és értelmezni,

viszont egy átlagos ember számára is teljesíthető, legfeljebb kicsit nehezebben, csúszással.

Ezzel szemben a fizika tipikusan olyan szak, ami nagyon nehezen teljesíthető bizonyos értelmi szint alatt, megfelelő logikai és matematikai absztrakciós készség nélkül. Persze óriási szorgalommal egy kicsivel átlag feletti érdeklődő is el tudja végezni, legfeljebb

jóval nehézkesebben másoknál-viszont ők nem is feltétlenül oda valók. Nem tudom, hogy te mit értesz "legleg...okosabb" alatt.

Mivel teljesen más a 2, értelmetlen az összehasonlítás, még azt sem tudjuk, hogy egy szak nehézségét miben méred...

2020. szept. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Abban mérem, hogy egy átlag odajáró mennyit szív. Ugyanis a fizika szak nem olyan, hogy kicsit okos vagy oszt megérted. Még egy könnyebb mérnökszaknál se feltétlen, viszont a fizikánál meg totál nem. Oda nem elég ha okos vagy. Én arra szavazok.
2020. szept. 25. 19:46
 3/14 A kérdező kommentje:
Vagy mérhető abban is, hogy mennyire kell az adott területen jónak lenni, hogy elvégezhesd. Tehát egy jó emelt biosz+kémiás végzi e el előbb az orvosit, vagy matek+fizika kombós a másikat. Azt ne nézzük, hogy mi hány félév, mert akkor aki időben végez a TTK-n hamarabb végez. Azért írtam ki, mert TTK-n, még extra jó matekos is kibukik.
2020. szept. 25. 19:51
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha abban méred, hogy mennyit szív egy hallgató, egyértelműen orvosi.
2020. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen? A TTK-n is rengeteget szív, még a zseni is! Akkor az orvosin több a szívás, viszont a TTK hoz több ész kell? Biztos, hogy az orvosis többet szop?
2020. szept. 25. 20:43
 6/14 anonim ***** válasza:

Villamosmérnökin tanulok, tehát egyik szak miatt sem vagyok elfogult.

A fair összehasonlítás miatt a fizikát MSc-vel nézem.


Nettó tananyag mennyiségében és számonkérésben biztosan az orvosi a nehezebb, arról nem is beszélve, hogy egy hatalmas csúszda az egész képzés, meg hosszú is. A 6 évet végigtanulni nem egyszerű. Viszont szerintem ennek ellenére megtanulható (kb) bárki által aki tényleg odateszi magát. Nem brutálisan elvont dolgokról van szó, gyakorlatilag majdnem mindent látsz is.


A fizika ezzel szemben sokkal elvontabb. Amíg mechanikát, statikát, hőtant tanulsz addig relatív egyszerű a dolog. Könnyű vizualizálni, találkozol is a jelenségekkel a mindennapokban. Na de amint előkerül az elektromágneses terek, áramlástan, rezgéstan, már mindjárt más a helyzet. Ha pedig szilárdtest fizikáról, relativitáselméletről, magfizikáról, ne adj isten kvantummechanikáról lenne szó akkor valahol az absztrakt gondolkodás fellegvárában járunk. És akkor nem vettük még ide az elméleti fizikát (húrelmélet, csillagászati elméletek, stb.)

Mindezt csak nagyon erős (egyetemi) matematikai alapokkal lehet egyáltalán esélyed megérteni.


Szóval szerintem a TTK sokkal nehezebb, de nem azért mert olyan sok anyag lenne, abban az orvosi mindent visz. Egyszerűen túl elméleti, túl elvont részei vannak a modern fizikának. Ez már magában ad egy óriási szűrőt arra hogy ki képes elvégezni.


Ha csak olyanokról van szó akiknek fekszenek a szakok, akkor meg nincs értelme a kérdésnek :) De még így is a TTK-ra tenném a voksom. Nagyon száraz az anyag.

2020. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is TTK, mert oda gheci okosnak kell lenni. Orvosit tényleg elvégezne egy átlagosabb eszű, ha végigtanulja magát?
2020. szept. 25. 21:14
 8/14 anonim ***** válasza:

Csak elvileg az alapján kell összehasonlítani, hogy mennyit szív egy hallgató. A fizika pedig az alapján akármilyen nehezen érthető, akármennyit szenved vele az, aki nem zseni, nem ér fel az orvosihoz. Van ismerősöm (nem BME) fizikáról(illetve volt, már elvégezte), és PTE ÁOK-os ismerősöm is.

Anatómia szigorlat gondolom mindenkinek ismerős, hallott róla:)

Bizony, a fizikához "gheci" okosnak kell lenni, de épp ez a lényeg-egy átlagember számára nem elvégezhető, így nem viszonyíthatunk ahhoz, hogy egy átlag embernek milyen nehéz lenne. Persze az is kérdés, hogy ki az átlag ebből a nézőpontból-a középiskolában jól teljesítő, de ezt inkább tanulással,mint csípőből kirázással elérő tanulók, vagy a népesség egészéből vont átlag-ha utóbbi, akkor értelemszerűen az orvosit sem tudná elvégezni az átlag(nézzetek csak szét a buszon legközelebb:D).

Tehát ha a szívás mértéke alapján nézzük, orvosi, ez egyértelmű.

Ha az alapján nézzük, hogy milyen nehezen felfogható a tananyag, akkor értelemszerűen fizika.

Ha az alapján nézzük, hogy milyen értelmi képességek, milyen logikai, matematikai absztrakciós készség szükséges hozzá, értelemszerűen fizika.

Ha az elvégzéshez szükséges befektetett idő/azonos időtartam -ban nézzük, értelemszerűen orvosi.

...

2020. szept. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Viszont ha valami több ember számára elérhető még sok tanulással is, az nehezebbnek számít. Hiába szív többet 1 orvosis, több ember végezheti el, max többet szív, viszont maga a szak elvégezhetőbb. Ezért nyer nálam a fizika szak. Ha van valakinél olyan szak, ami nehézségben, amit nézhetünk akárhogy ide felér, írja le.
2020. szept. 26. 18:07
 10/14 anonim ***** válasza:

"Viszont ha valami több ember számára elérhető még sok tanulással is, az nehezebbnek számít" Nem pont fordítva akartad írni?

A fizikát a hozzá szükséges értelmi képességek, és az anyag nehezen felfoghatósa szempontjából hoztuk

ki nehéznek ezek szerint. Ebből a szempontból még a matek lehet ilyen szinten.

2020. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!