Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szegedi Tudományegyetem...

A Szegedi Tudományegyetem Programtervező Informatika szakán pontosan hány matekos tárgy (kurzus) lesz a 6 félév alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy a Szegedi Tudományegyetem Programtervező Informatika szakán pontosan hány matekos tárgy (kurzus) lesz a hallgatónak 6 félév alatt?


Megköszönném ha feltudnátok sorolni ezeket (A kötelezően választhatóakkal), amennyiben az lehetséges.


Előre is köszönöm!



2020. szept. 7. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Google: Szte programtervező informatikus tanterv, de ettől függ, hogy erre a szakra jössz-e vagy miért lényeges, ha szabad tudni?


Egyébként: 26-30 között (de ebben benne vannak a kotvalo is) es nem irom le az összeset, nézd meg, reszleges lista:


Kalkulus I.

Diszkrét matek I.

Sztochasztika alapjai

Alkalmazott statisztika

Operáció kutatás

Közelítő és szimbolikus számítások I.

Algoritmusok és adatszerkezetek I.

Mesterséges intelligencia I.

Logika

Formális nyelvek

Bonyolultságelmélet

Digitális kepfeldolgozas (részben)

Dimat (diszkrét matek) II.

Dimat III.

Kalkulus II.

Alga II.

Szám graf (részben)

2020. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Jelenleg a matematikus és a proginfó között vacillálok, ezért volt lényeges a fenti kérdés számomra. :D
2020. szept. 14. 14:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es válaszához annyit, hogy ezeknek egy jó része inkább számítástudomány mint tiszta matek, illetve rengeteg ezek közül nem is kötelező, csak válaszható. Amit én mateknak neveznék és kötelező is az a Kalkulus I, DiMat I, Sztochasztika, Operáció kutatás, Alkalmazott statisztika, Közelítő és Szimbolikus Számítások. Ezek közül egyébként csak az utóbbi nehéz igazából.
2021. jan. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!