Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételi elbeszélget...

Egyetemi felvételi elbeszélgetés, tantárgyfelvétel és barátkozás - Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés

Főként az érdekelne, a művészeti (Tervezőgrafika, esetleg Webdesign) képzések felvételi elbeszélgetésein mire kíváncsiak rólam, a munkáimról, híres művészekkel és az előzetes munkáimmal, tanulmányaimmal, versenyekkel kapcsolatban? Mennyire fontos, hogy a jelentkező előzőleg versenyeken és különféle előadásokon vegyen részt? Kik azok a magyar és más nemzetiségű művészek, akiknek jó lenne ismerni a munkáit?


Fel tudom venni más szakok egy-egy óráját is, hogy több mindenbe belekóstolhassak? Ezekből kell majd vizsgáznom, vagy kapok értük plusz krediteket? A Neptun rendszerben, amikor a tanulók megkapják a kódjaikat, mennyi idő alatt telik be az összes hely? Mekkora az esély rá, hogy valaki csak a maradék helyekre fér be, esetleg rossz időpontban, kevésbé szimpatikus tanárhoz? Hogy van ez? Több alkalom közül tudsz hetente választani egy adott tárgyból? Ti hogyan választjátok ki, hogy melyik tanárhoz járnátok szívesen? Videókat néztek róluk, utánanéztek a munkáiknak vagy az a fő szempont, hogy jó időpontban, a barátaitokkal kerüljetek egy órára? Azok, akik eleinte nem ismertek senkit, hogyan barátkoztak?



2020. júl. 30. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kortárs művészekkel mindenképp érdemes képben lenni, ezt tudom mert egy ismim is felvételizett ilyen szakra.

A versenyes dolog szerintem lényegtelen, max arra jó ,hogy esetleg már korábban hallották a nevedet és látták a munkáid ezért lehet beválasztanakde egyébként nincs jelentősége mert a felvételi fordulókon dől el a dolog.

A többihez nem tudok hozzászólni.

2020. júl. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a szakodat, csak általánosságban tudok válaszolni.

"Fel tudom venni más szakok egy-egy óráját is, hogy több mindenbe belekóstolhassak?" Igen, amennyiben nem korlátozzák, hogy milyen szakosak vehetik fel, és megvannak hozzá az előkövetelményeid.

"Ezekből kell majd vizsgáznom, vagy kapok értük plusz krediteket?" Egy tárgyból megvan, hogy kell-e vizsgáznod, vagy nem. Teljesen mindegy, hogy milyen szakról veszed fel, ha a tárgyból vizsga van, akkor vizsgáznod kell. Felvétel előtt persze megnézheted, hogy van-e vizsga abból a tárgyból, amit fel akarsz venni. Érdemes felvétel előtt tájékozódni: hány zh van a tárgyból, van-e házi, vannak olyanok, hogy csak házi van stb. Kreditet kapsz értük, persze, ha teljesíted a tárgyat, ezt is láthatod felvétel előtt.

"A Neptun rendszerben, amikor a tanulók megkapják a kódjaikat, mennyi idő alatt telik be az összes hely?" Szerintem csak később lesz a tárgyfelvétel, előtte beregisztrálsz szépen, nem egyből kell felvenned a tárgyakat, amint megkapod a kódokat: előtte megnézheted az időpontokat, tanárokat stb., hogy hova szeretnél menni: egy tervet is csinálhatsz, hogy mit mikorra, hova veszel fel.

"Mekkora az esély rá, hogy valaki csak a maradék helyekre fér be, esetleg rossz időpontban, kevésbé szimpatikus tanárhoz? Hogy van ez?" Sajnos, ha nem helyettetek veszik fel a tárgyakat, meglehet, hogy nem férsz be valahova, ez benne van a pakliban, ezért kell B, C tervet is kitalálni, hogy gyorsan át tudd rendezni akkor az órarendedet: pl. este 6-kor megnyílik a tárgyfelvétel, elkapkodják a helyeket a kívánt órádról, 18:10-kor át kell variálnod az egész órarendedet, hogy beleférjen a hétbe (nem mindig kell így, de van, hogy ez történik).

"Több alkalom közül tudsz hetente választani egy adott tárgyból?" Általában. Függ attól is, hogy kötelező tárgy, vagy csak egy szabadon választható tárgyacska, kevesebb fővel. Előadásból 1, max. 2 van meghirdetve (van, hogy egy időben), de gyakorlatokból, laborokból több is meg van hirdetve, egy időpontra több is. Pl. hétfő 8-ra van meghirdetve 3, kedd 10-re 4, szerda 12-re 3 gyakorlat, így kiválaszthatod, amelyik szimpatikus.

"Ti hogyan választjátok ki, hogy melyik tanárhoz járnátok szívesen? Videókat néztek róluk, utánanéztek a munkáiknak vagy az a fő szempont, hogy jó időpontban, a barátaitokkal kerüljetek egy órára?" markmyprofessor, google, illetve érdemes megnézni az egyetemed OHV oldalát is, ott is biztos írnak róla. Érdemes felsőbbéveseket is megkérdezni. Előadásnál általában mindegy, hogy hova veszed fel, mert át tudsz menni a másikra (ha van). Gyakorlatnál nem ilyen egyszerű a helyzet, ott nem tudsz átmenni egyszerűen általában.

"Azok, akik eleinte nem ismertek senkit, hogyan barátkoztak?" gyakorlaton könnyebb, vagy ha kicsi a szak, akkor előadáson is. Meg koli!!! Esetleg, ha tankörbe vagytok osztva, akkor ott is. Gólyatábor, kolis nyílt nap. Szólíts meg nyugodtan mindenkit, úgy se ismer senki senkit se! :D Akik ismernek pár embert, azok is max. 2-3-at, az se sok. Nyugi, barátkozz sokat! :)

Üdv

2020. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a részletes ötleteket! Sokat segítettek.

Ha van bárkinek bármi hasonló javaslata, élménye, véleménye, örömmel elolvasnám :))

2020. júl. 30. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!