Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A végzős egyetemistákat és...

A végzős egyetemistákat és főiskolásokat miért vették ennyire semmibe?

Figyelt kérdés
Míg az érettségizőkről rengeteg cikk volt, mindenki sajnálta őket és ott volt a nagy könnyítés, hogy csak írásbelizni kellett, mindenhol kérték, hogy írják meg a véleményüket milyen volt így érettségizni, fényesre van nyalva a fenekük, hogy milyen nehéz lehetett ilyen körülmények között vizsgázni, nem is beszélve a nevetségesen alacsony ponthatárokról és arról, hogy mennyi kedvezmény van nekik, pl az új debreceni strandra egyik nap ingyen mehettek, oklevelet kaptak az érettségi bizonyítványok mellé a miniszterelnöktől, addig a végzős frissdiplomásokra kb tett mindenki magasról. Nekünk is nehéz volt, nekünk minden vizsgamodult (szakdolgozat védés, írásbeli, szóbeli, gyakorlat) meg kellett csinálni, nekünk is ugyanúgy online oktatás volt és sok helyen nem zoom meeting, hanem kidobtak egy rohadt hosszú ppt-t a közös e-mailre hogy ez az anyag, ebből kell vizsgázni. Senki sehol meg nem kérdezte hogy bírtuk, vagy milyen volt ilyen körülmények között vizsgázni. Semmi kárpótlást nem kaptunk az elmaradt diplomaosztókért. Bárhol bármit kérdeztünk, hogy ránk miért nem gondolnak, mert nekünk is nehéz, az volt a válasz, hogy kibírjuk, vagy túléljük. Pedig nekünk sem volt könnyű. Jól jött volna a támogatás. Ráadásul a kollégiumok bezárásával rengetegen elvesztették a munkájukat, kérdéses volt sokaknak, hogy le tudnak-e vizsgázni, mert kollégiumok nélkül a személyes megjelenéses vizsgák is kétségesek voltak, be tudnak-e jönni. És kb mintha nem is léteznénk, pedig nekünk is jól esett volna legalább egy országos gratuláció, ha már más nem is.

2020. júl. 27. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Mert az egyetemisták felnőttek (bár te nem tűnsz annak), más helyzetben vannak, mások a problémamegoldó képességeik, másak a lehetőségeik, mint egy középiskolásnak. A gimisek csak most válnak felnőtté.
2020. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát mivel felnőttek vagyunk, már mindjárt semmit nem érünk és senkinek sem számítunk. Nem értem miért hiszi azt mindenki, hogy nekünk attól, hogy idősebbek vagyunk már rögtön hú de könnyű minden, mikor egyáltalán nem az. De mindenki tesz ránk magasról és csak a bántást kaptuk mindenhonnan, pedig ha hiszik az emberek, ha nem, rohadtul nem volt könnyű ilyen helyzetben záróvizsgázni. Megérdemeltük volna legalább annyit mi is, hogy legalább megemlítsék. Merthogy az érettségizőkkel tele volt minden, hogy milyen büszke rájuk a kormány meg az ország, hogy mennyire helyt álltak. Pedig azért, ha a nehézségi fokot összehasonlítjuk, jóval könnyebb volt nekik, mint nekünk.
2020. júl. 27. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Az érettségizők még kiskölykök, akiket tutujgatni kell, ahogy az 1. válaszadó is írta.
2020. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Ne hisztizz már. Hihetetlen. Én igy egyetemista vagyok, nekem is új volt az online oktatás és vizsgáztatás. A világon mindnekinek alkalmazkodnia kellett az új helyzethez. A gyerekeknek kell a bátorítás. Te gyerek vagy? Készülj fel barátom, mert folyamatosan teljesítened kell a későbbiekben is, és nem fogják óránként a válladat veregetni, hogy végzed a munkád.
2020. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na pontosan ilyen és ehhez hasonló bántásokat kaptunk, mint amit itt az utolsó ír. Míg ezzel ellentétben az érettségizőknek meg ott volt a Független Diákparlament is, ami megfoglmazta a követeléseiket (igen, mert nekik még az is lehetett), mi meg max kaptunk annyit, hogy hát a felsőoktatás nem kötelező (megjegyezném, az érettségi sem). Nem hogy követeléseink nem lehettek, még véleményünk sem.


Ennyi erővel, ha a felnőttséget nézzük, az érettségizők is elmúltak már 18 évesek, tehát ennyi erővel nekik meg mondhatták volna azt, hogy "üdv a felnőttek világában, ennél már csak rosszabb lesz". Vagy csak akkor felnőttek, amikor fennhangon szidják a szüleiket az utcán, hogy ne szóljanak bele a dolgaikba, hogy mikor mennek meg hova bulizni, de amikor tanulni kell meg teljesíteni, akkor meg már mindjárt gyerekek?

2020. júl. 27. 22:51
 6/7 anonim ***** válasza:
99%

Kevesebb az egyetemista, (főleg végzős) SOKKAL, mint az általános iskolás vagy középiskolás. Azokat a híreket kapják fel a médiában, amik sok embert érintenek.

Amúgy egyet értek, nagyon is. :)

2020. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem túl nagy volt az érettségi körül a szél, a felfordulás; és az "elvitte a show-t", úgymond . Tehát az sokkal jobban szem előtt volt; viszont igen, az nekem pl érdekes volt; hogy aki aug 31-ig lediplomázik, csak az kaphatja meg nyelvvizsga nélkül a diplomát; és szóval pl ilyen ovodai gyakorlatok szerintem maradtak el a végzősöknek is; tehát pl szerintem vannak még, akik ebből adódóan fél évet csúsznak, tehát ebből a "koronás helyzetből", és akkor ők már nem tartoznak bele, nincsenek belevéve az augusztus 31-ig -ben. Tehát ez csak egy érdekesség volt.
2020. júl. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!