Természettudományi Karok közül melyik a legjobb? Te hova jártál? Miért ajánlanád?
Figyelt kérdés
Sziasztok!
Földrajz alapszakra szeretnék majd járni, majd térség- és településfejlesztésre specializálódni. Legalábbis most ezek a terveim. Éppen ezért miután végigjártam az egyetemek honlapjait, szeretnék pár személyes tapasztalat, élmény alapján is véleményt alkotni. Ha nem földrajzzal kapcsolatos, az se baj, magáról a tanszékről, az ottani hangulatról, bulikról, tanárokról, társaságról, külföldi kapcsolatokról (ezen a téren is személyes vélemények érdekelnek), a kollégiumról (tisztaság, fiúk-lányok külön vagy egybe?, havi költség), ösztöndíjakról, a városról, stb. is kíváncsian várom a beszámolóitokat!
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
2020. júl. 26. 23:16
1/4 anonim válasza:
SZTE elég jó, a földrajz képzés konkrétan is.
2/4 anonim válasza:
Én matekos vagyok, jelenleg az SZTE-n, de az ELTE-n kezdtem. Szeged ezerszer jobb, sokkal jobbak a tanárok(itt főleg az oktatásra koncentrálnak, az eltén meg inkább publikálni szeretnek a profok, mert ugye az alapján kapnak támogatást), meg a közösség is jobb szerintem. Sokkal kevesebben vagyunk, és ez nyilván szubjektív de nekem jobban bejön hogy 15-20-an vagyunk egy évfolyamon mint amikor 100-120-an. Megélni nagyságrendekkel olcsóbb itt mint Budapesten, kolikból elég nagy a választék, TTIK-sként asszem 5 koliba jelentkezhetsz, mindegyik 10000 Ft/hó, ami nagyon kevés. Van olyan koli ami sokkal modernebb inkább albérlethangulatú(Öthalmi), van olyan ami hozza az igazi 0-24 buli-koli feelinget(Károlyi), van két átmeneti, nyugis környéken de azért mindenhez közel levő(Móra és Hermann)illetve nagyon tanulós is(Eötvös). Igényesség téren talán Öthalmi-Móra-Eötvös-Hermann-Károlyi a sorrend, két szélen a két véglettel :D Asszem mindenhol vannak lány/fiú szintek, vagy lány/ fiú lakások, de abszolút átjárható, senkit nem érdekel, hogy a barátnőddel/barátoddal együtt alszol e :D A várost én imádom, olyan mint egy mini Budapest, van élet meg pörgés,de vannak nyugisabb részek is, nincs szmog, kevesebb az ember. Nagyon sokat dob a hangulaton, hogy rengeteg az egyetemista, többek között ezért is szeretek jobban itt tanulni, mert itt nem szúrúdnak szét az emberek. Budapesten kismillió hely (kávézó, söröző stb)van és mindenki megy amerre lát, itt sokkal nagyobb az összetartás egyetemi szinten. Ösztöndíjak terén jobb az ELTE, de mivel ott a koli is kb háromszor ennyibe kerül nem mész sokra vele :DD Van szoctám ami lehet 10-16000 vagy 33500 Ft egy hónapban(ha pl nagycsaládos vagy), lehet pályázni ingyen szegedi közlekedési bérletre, ami szintén egy szuper dolog, illetve vannak persze tanulmányi ösztöndíjak is. Bulik minden kolban vannak kb, ezen kívül van egy pár közkedvelt szórakozóhely ahol mindig találsz valakit, hogy ne unatkozz, illetve kari progik is vannak néha azok is szuperek szoktak lenni. Nemtudom, hogy kihagytam e valamit, ha bármi kérdésed van írj nyugodtan :D Jaj, és egy földrajz szakos emberkét ismerek Szegeden, ő is imádja mind a várost mind az oktatást
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! :D
2-es: Huhh, most nagyon örülök, egyre jobban tetszik.
2020. júl. 29. 21:29
4/4 anonim válasza:
Ha nem akarsz magaddal kiszúrni, akkor szerintem felejtsd el az SZTE földrajz alapszakot. Jelenleg ezzel a szakkal vagyok munkanélküli, több ismerősöm azonban ezt még egy MSc-vel is megfejelte, és szintén munkanélküliek, közel 1,5 éve. Hidd el, nem piacképes sem a szak, sem a terület- és településfejlesztő szakirány. A munkaerőpiacon még ma sem tiszta sok munkáltatónak, hogy a geográfus diploma pontosan mit takar...Sajnos a terület- és településfejlesztő álláshirdetéseknél egyre gyakoribb elvárás a tájépítész, a településmérnök végzettség, ergo nem a geográfus diploma. Tudom, nehéz ezt most elfogadni, én se akartam, és nem hallgattam azokra, akik tapasztalattal a hátuk mögött megpróbáltak lebeszélni a szakról. Eléggé nagy hiba volt nem hallgatni rájuk, mit ne mondjak...Ha visszafordíthatnám az időt, valami mást tanulnék, az biztos. Olyanra, amire ténylegesen szükség van, mert hát valljuk be a munkaerőpiacot a kereslet-kínálat "farkastörvényei" határozzák meg. Én most pályamódosításon gondolkozom, gyógypedagógia irányban, ami eléggé messze esik a föcitől. Volt szaktársaim közül szinte egy kezemen meg tudom számolni, hányan dolgoznak a diplomájukkal...sokan elhagyták a pályát, pl. biztonsági őr, műkörmös, kozmetikus, bolti eladó, programtervező informatikus lett, de van olyan, aki jelenleg tervezi az átképzést, és villanyszerelőnek tanul. Anno mikor én kezdtem, még 150 fő körül volt a felvettek száma SZTE földrajzra, idén 27 ember, ez szerintem eléggé sok mindent elárul :D és nem a ponthatár lett magas, mert az minimum pont körül mozog minden évben. Nem a képzéssel van a baj, mert aki szereti ezt tanulni, annak élvezetes, hanem az elhelyezkedési lehetőségekkel. Összehasonlításképp írj be careerjet.hu vagy kozigallas.hu oldalakon a keresőbe, hogy geográfus, majd keress ugyanezeken tanár, informatikus, stb szavakra. Látható lesz a különbség. ;) Nem lebeszélni szeretnélek, mindenesetre tényleg dönts úgy, hogy ne bánd meg, és ne kelljen pályát módosítanod! :))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!