Az Óbudai Egyetem mérnökinformatikus szakon milyen tippeitek vannak a matematikai és fizikai tárgyakhoz?
Az informatikai tárgyak érdekelnek, amiatt nem aggódom, viszont a matek és a fizika miatt izgulok kicsit.
Horrorsztorikat mesélnek az emberek arról, hogy mekkora bukótárgyak ezek, és, hogy vértizzadnak a tanulásában. Különösebben nem foglalkoztat a fizika, a matek talán jobban, ettől függetlenül meg szeretném őket tanulni rendszeresen minden órára, mint középiskolában, és elsőre levizsgázni belőlük.
Az órákon való magyarázat érthető szokott lenni?
Ha valamit nem értek, esetleg óra után tudok kérdezni?
Szokott lenni forrás a különböző anyagokhoz?
Magántanárokkal volt már valakinek tapasztalata? Milyen áron dolgoznak?
Minden hasznos, segítőkész infót elfogadok.
A legtöbb horrorisztikus történetet azok a hallgatók terjeszik, akik nem tudják beismerni, hogy saját hibából buktak meg. Persze van 1-2 valóban igaz történet is, nem csak legendák léteznek. A jó tanulóktól kell ezeket kérdezni, ők valósabb képet tudnak adni.
Ha becsületesen tanulsz, és a megértésre fókuszálsz magolás helyett, akkor simán menni fog minden elsőre is.
A tanárok segítenek ha értelmes kérdéssel fordulsz hozzájuk, és tisztelettudó vagy. Pontosan úgy működnek mint bármely másik ember.
Forrás az bőven van az egyetemi e-learning oldalon. Hivatalos jegyzetek, példatárak, stb.
Magántanárok egyetemi szinten már drágán tanítanak. Nem ritka az 5000 Ft/óra sem.
Az anyag érthetősége szubjektív. De általánosságban elmondható, hogy az ÓE-n (KVK-ról tudok nyilatkozni) próbálják érthető nyelvezettel tartani az órákat. Értem ezalatt, hogy a tudományos megnevezéseken felül eleinte konyhanyelven is elmondják az alapokat, hogy jobban meg lehessen érteni.
Értem, ez sokat segített és picit bíztatott is.
Köszönöm :D
Én BME mérnökinfós vagyok, a matekban sokat segített a mateking. Óbudai matekhoz is vannak készítve videók a matekingen és azok tényleg megérik az árukat. Magántanáron soha nem gondolkoztam, annyi segédanyag volt nálunk, hogy nem láttam értelmét, sok időt nem nyert volna nekem azzal egy tanár, hogy mégegyszer elmondja azt, ami gyakon vagy előadáson el volt mondva. Ha valamit nem értettem, általában a szobatársaimmal beszéltem meg, de azért ritka volt, hogy 30 perc gondolkodás után ne jöjjek rá a dolgokra. Matekkal gyakran jártam úgy, hogy mindent értek, aztán ZH/Vizsgán kifutok az időből, elrontok dolgokat és egy gyengébb jegyet kapok, elég fontos a gyakorlat főleg analízisből, mert könnyű abba a tévhitbe esni, hogy értjük a dolgokat de közbe nem D: .
Rémhírekkel nem kell foglalkozni, nagyon változó, hogy ki mennyire bírja meg az egyetemet és akik kibuknak azok sokszor terjesztik a hülyeségeket, hogy mennyire nehéz, közben pedig csak a saját lustaságuk áll a háttérben.
Jó tanárt kell kifogni és gyakorolni gyakorolni gyakorolni. Youtubeon rengeteg angol nyelvű videó van fent a témákkal kapcsolatban. Matekingre kaptunk első félévben előfizetést ingyen analízisből, nagy segítség.
Mateknál mindent be kell gyakorolni, nem elég, ha csak fejben érted. Sokszor nem is a feladatok nehézsége probléma, hanem az időhiány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!