BME mérnökinfó vagy ELTE proginfó?
Sziasztok!
A lényeg, hogy nem tudom eldönteni melyik szakot írjam az első helyre. Még van 1 lehetőségem sorrend módosításra. Jelenleg az ELTE proginfó van az első helyen.
Szoftverfejlesztőként szeretnék elhelyezkedni a jövőben, már évek óta programozok. Az egyik nagy különbség amit a két szak között találtam, hogy a BME-n van fizika is, amíg az ELTE-n nem. Őszíntén, nem mondanám, hogy fizikából jó lennék, ebben az évben ugyan ötös lettem belőle, de gyakorlatilag mindig dolgozat előtt a szünetben néztem át az anyagot, szerintem nagyon gyenge a tudásom belőle és különösebben sosem foglalkoztatott (természetesen egyetemen normálisan tanulnék rá, csak itt középiskolában a továbbtanuláshoz nem éreztem szükségesnek, bár utólag nézve jobb lett volna ha többet foglalkozom vele). BME-n mennyire nehéz az első két félévben a fizika, hogyha valaki nagyon gyenge, szinte semmilyen tudással megy oda? Az alapoktól kezdik el venni, vagy ráépül nagyon a középiskolai tananyagra? A matek tudom, hogy mindkét helyen "nehéz", viszont abból még ezen a nyáron is fogok készülni, viszont a fizika miatt nem tudom, hogy a BME-n egyáltalán bírnám-e a tempót.
Ti melyiket ajánlanátok jobban, hogyha később programozóként, szoftverfejlesztőként szeretnék elhelyezkedni?
Remélem nem lett nagyon katyvasz a fogalmazásom, köszönöm a segítséget előre is!
Azért nincs az eltén fizika, mert a proginfó inkább matekos. Régi neve is elárulja, hogy programozó matematikus.
Én nem mérnökinfót végeztem, de az unokatestvérem 2 éve végzett BME-n. Ő azt állítja, hogy a fizika nem volt nehéz, de neki azért volt egy erősebb alapja. Emellett sokan a fizikára panaszkodnak, hogy amiatt hagyják ott. Én így nem tudom megmondani azt, hogy a gyenge alappal érsz valamit-e ott meg hogy pontosan honnan kezdik el a fizikát. Ilyenekről nem beszélt.
Még van vissza pár hónapod, így tudsz tanulgatni otthon egyedül vagy magántanárral. Ha rászánod az időt akkor simán elérhetsz egy erősebb szintet is.
Mérnökinformatikusként végzett több középiskolai tanárom is akik a tanítas előtt szoftverfejlesztőként dolgoztak. Én programtervető informatikust végeztem és én is szoftverfejlesztőként dolgozok. Ha ezt a példat nézzük akkor bármelyikből lehetsz szoftverfejlesztő. Azt csináld ami érdekel téged, mert ha nem kelti fel a figyelmed akkor nagyon nehéz végig csinálni.
Menj proginfóra.
Nem az a lényeg, hogy melyik sulin végzel, hanem mit szedsz fel.
Abszolút 0 voltam fizikából, szintfelmérőn megbuktam év elején, aztán felvettem a bevezető fizikát is, és egész jól megértettem az első féléves anyagot. 2. félévben picit nehezebb volt, de úgy összességében a fizika az egyik legkönnyebb tárgy, középsulis szinten kérik és abszolút teljesíthető 0 alaptudással is. Nem fogsz fizika miatt hosszú hétvégéket szenvedni, ha BME VIK mellett döntesz. Nem egy meghatározó tárgy a fizika (szerintem), annyira nem is építenek rá, inkább annyiról van szó, hogy műszaki egyetemen valamit mégiscsak tudj erről, adott esetben egy áramkör láttán ne kapj szívrohamot, vagy ha egy pattogó labdát kell leprogramozni, akkor ne ess pánikba.
Szoftverfejlesztés (szerintem) BME VIK-en nagyon színvonalas, van 1-2 gyengébben oktatott tárgy, de ennek ellenére a szoftverfejlesztő spec abszolút "világszínvonalú", rengeteg remek oktatóval és végtelen lehetőséggel, választható tárggyal és projekttel. Ha szoftverfejlesztő akarsz lenni, szerintem a BME is nyújtja azt, amit az ELTE.
Én is fizika miatt féltem és szoftverfejlesztő akartam lenni, de most mégsem maradt meg ez az elképzelésem, mert megtetszett egy másik területe az informatikának :).
Nagyon szépen köszönömöm mindenkinek a kifejtett válaszát!
Őszíntén nem tudom miért, de valamiért a BME felé húzok jobban, viszont még mindenképp mérlegelni fogok a döntés előtt, kicsit jobban elemezve a tantervi hálókat. Megnyugtató olvasni, hogy a fizika ebben az esetben teljesíthető lenne szorgalommal, hiszen ettől a részétől tartottam leginkább. Valószínűleg a programozáshoz kapcsolódó órák jobban fognak menni, abból kiindulva, hogy már valamennyi tapasztalattal megyek oda, viszont mindegyik órára rendesen fogok tanulni.
Mindenesetre szeretném még egyszer megköszönni, hogy ilyen segítőkészek voltatok, mindannyian hasznosan szóltatok hozzá!
Szia!
Lehet, későn írok, de még egy szó a BME-n a fizikához. Én is tavaly mentem a BME-re és nekem is az a tapasztalatom, hogy az egyik legkönnyebb tárgyról van szó. Ha volt eddig fizikád, és emlékszel rá akár homályosan is, az bőven elég lesz. A fizika 1. tényleg kizárólag a gimis tananyagra épít (sőt, annak is csak egy részére). A fizika 2. már kicsivel komolyabb, de nagy részben még mindig gimis tananyag.
Annyi tanács még, hogy én se nagyon hittem a fizikatudásomban tavaly és erősen gondolkodtam a bevezető fizika tárgy felvételén (Ha nem sikerül a fizika szintfelmérőd év elején, attól még nem kötelező fölvenni), viszont ott tényleg nagyon alapoktól tanítják. Ha 5-ös voltál (főleg úgy, hogy a szünetekben nézted át a tananyagot és úgy is ment) akkor merem azt mondani, hogy ne vedd föl. Az első félév a beszokásról szól, és tapasztalatom szerint pont elég a mintatantervet teljesíteni, és nem lesz gondod a fizikával.
Ha esetleg végül a VIK-et választanád nyugodtan keress, én is szívesen válaszolok még kérdéseidre.
Ez teljesen igaz. De azt is gondolom, hogy Magyarország nagy része nem engedheti meg magának, hogy külföldi egyetemre menjen. Ezt sajnos le kell nyelni, és esetleg Erasmuson vagy más ösztöndíjakon gondolkozni.
Ha meg valakinek belefér a családi kasszába, akkor meg mindenképp megéri külföldre menni, mivel egy külföldi diploma nagy előnyt jelent álláskeresés terén akár itthon, akár kint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!