Melyik jogi kar lenne a "legkönnyebben" elvégezhető
levelezőn?
Figyelt kérdés
NKE-n az államtudományi doktori képzésem vége fele járok nappalin, és elkezdenék egy jogi képzést is levelezőn, mert oda elég sok tárgyat be tudok számíttatni az NKE-ről. Igaz nem nappalira mennék, de mivel budapesti vagyok, főleg a fővárosi egyetemek érdekelnek, bár lehet a vidékiek a leglazábbak. Az ELTE gondolom nehezebb, a Pázmány talán kevésbé. A Károlin is gondolkodtam, mert az egy "alacsonyabb nívó" hírében áll, de ha valójában nem könnyebb a Pázmánynál, akkor inkább a Pázmányt választanám.
Mivel csak most jutottam el az elhatározásra, már csak pótfelvételin tudok jelentkezni, ahol viszont csak egy helyet jelölhetek, ezért is lenne fontos, melyiket. Köszönöm az észrevételeiteket! 23/F
Hogy járhatsz te 23 évesen a DOKTORI képzés vége felé? A mesterképzés vége felé jársz, nem?
2020. jún. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 A kérdező kommentje:
Igen, jogos észrevétel, de igazából a kérdés szempontjából hasznos észrevételekre gondoltam :D
2020. jún. 4. 21:31
3/12 A kérdező kommentje:
Például a pécsi jogot sokan mondják, hogy az a "legkönnyebben" elvégezhető, de nem hinném, hogy megérné odautazni a pestiekhez képest.
2020. jún. 4. 21:36
4/12 anonim válasza:
A Pázmány sem nehéz, viszont jobb diplomát ad, mint bármelyik vidéki, vagy akár a Károli. Én a helyedben azt választanám. Anno én is elkezdtem a Pázmányon a levelezős jogot, római jog vizsgára tanultam fél napot és 5-t kaptam. :D Csak aztán magánéleti okokból félbe kellett hagynom.
2020. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Az 1-es válaszolónak: az NKE-n pár éve indult olyan osztatlan mesterképzés, ami doktori címet ad. Szerintem a kérdező erre járhat.
2020. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
5. Igen, ahogyan írod: osztatlan MESTERképzés. Ne legyen már ennyire elszállva magától, hogy doktori képzésnek nevez egy sima mesterképzést... de amúgy nyilván csak elírta.
2020. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Nem, nem sima mesterképzés, mert doktori címet ad. Összesen 4 ilyen osztatlan képzés van ezzel együtt.
2020. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Utolsó ne beszélj már hülyeséget. A foglalkozásdoktorit adó mesterképzések is ugyanolyan szintű mesterképzések, mint bármelyik másik (mérnök, bölcsész, közgazdász) mesterképzés, azaz konkrétan EQF 7-es szintű képesítés, annál semmivel sem több vagy másabb vagy különb. Kutya közönséges mesterképzések ezek, egyetemi diplomát adnak, semmi esetre sem doktorit (ami EGF 8-as szintű képesítés lenne). Ne tévesszen meg a Magyarországon régi hagyományként osztogatott, semmi jelentőséggel nem bíró foglalkozásdoktori titulus. Itt tudod átnézni a különböző szinteket: [link]
2020. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Ui: attól, hogy osztatlan mesterképzések, még ugyanúgy “csak” mesterképzések. Itt tudod átnézni az osztatlan mesterképzések listáját. [link]
Ugyanazon a szinten van az összes, mint az “osztott” mesterképzések. Azaz csinálsz egy sima BSc-t és arra egy MSc-t, ugyanolyan szintű papírod lesz, mint egy jogásznak vagy osztatlanon végzett színművésznek. EQF7-es kvalifikáció.
2020. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Szerintem ha van egy jogi diplomád, akkor nincs nagy jelentősége, hogy hol végezted. Nem hiszem hogy bármely jogi egyetem rosszabb lenne a másiktól, ezt csak azok mondják akik villogni akarnak, hogy hova járnak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!