Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szedhető-e osztálypénz, és...

Szedhető-e osztálypénz, és járhat-e valami "büntetéssel" aki nem tesz ennek eleget?

Figyelt kérdés

"Az iskola nem kötelezheti a szülőket osztálypénz fizetésére, de a szülők maguk dönthetnek úgy, hogy bizonyos összeget havonta összegyűjtenek. A pénz ezzel nem kerül az intézmény tulajdonába, hanem az továbbra is a szülők - a felajánlás következtében ekkor már közös - tulajdonában marad. A pénz általuk meghatározott célra fordításával, vagy általános kezelésével megbízhatják az osztályfőnököt, és erre a jogviszonyra is a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény rendelkezései vonatkoznak. (K-OJOG-336/2005.) "


Ezt találtam az alábbi oldalon ( [link] ), bár hivatalos rendeletet nem találtam. Aki tud kérem linkeljen.

Ezenkívül érdekel a ti meglátásotok is ez ügyben.


2010. júl. 29. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Büntetést nem hinném, hogy kiszabhatnának azért, ha nem fizet a szülő - szerintem elég nagy büntetés az, ha mondjuk a gyereken csattan az ostor: kimarad valami közös programból, "leégetik" a társai előtt azzal, hogy emlékeztetik a fizetésre pl.
2010. júl. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Én azt mondanám, év elején, hivatalos formában kellene megegyezni az osztálypénzről, legyen róla papír. És törvény sem ártana


1. szavazás, többség dönt alapon kötelező vagy

2. ki akar fizetni, ki nem?

- ebben az esetben pedig aki fizetni akar, aláír róla valami papírt, és vállaja, hogy rendszeresen fizeti.

- aki nem, az is aláírja, hogy nem fizet, de minden felmerülő közös költséghez hozzájárul, akkor is, ha a többi gyerek azt osztálypénzből állja



én csak a saját példámmal szeretnék élni


Annak idején, nálunk a szülők megszavazták, hogy szedjünk osztálypénzt, tegyük a bankba, és ballagáskor ha nem is fedez minden kiadást, de egy részére elég. Szülőin mindenki támogatta, de fizetni aztán nem akaródzott.


Eljött a 12. év. Ballagás. Mivel nem mindenki fizetett, az osztályfőnök azt vetettte fel, hogy minden költség fejenként lesz kiszámolva, aki fizette osztálypénzt annak levonják onnan, aki nem az meg behozza.

Szerintetek befizetett bámit is, aki eddig nem? NEM. Szóval, hogy ne maradjuk szégyenbe, minden ki lett fizetve az osztálypénzből. kb. 50 000 maradt is, arról a mai napig nem tudom, mi lett vele. Ezt valahol igazságtannak érzem.

2010. júl. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
A mi osztálypénzünket meg szépen zsebre teszik. Diáknapi büfékről meg hasonlókról az összeg ami befolyt (nem kevés pénz)megkérdeztem a tanárnőt, hogy miért nem raktuk osztálypénzbe be, erre kinevetett, hogy ugyan akkor fejenként pár száz forintal lennénk csak gazdagabbak, amivel mit érek én?! Úgy fel volt háborodva, előtte meg 9ezret be kellett hozni, mert ÁLÍTÓLAG tavaly év elején 7ember táncolt farsangra, és a ruha bérleti költsége 300 ezer forint, ami csak most jutott eszébe. Olyanokat kitalálnak nálunk, amit egy idióta sem hinne el! És sajnos fizetni kell, mert különben aki nem fizet (minden pénz be lett fizetve, csak az a 9ezret nem akartam pluszba)akkor kijelentette hogy nem mehetek osztálykirándulásra, és úszik az eddig befizetett 2 évem is, mert azt a pénzt már "előlegben lefoglalták a szálásra"
2010. júl. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nem kötelezhető senki arra, hogy fizessen. Mégis (sajnos) sok iskolában rengeteg pénzt fizetnek a szülők...Sajnos ez az én iskoláimban is így volt. A többség megszavazta, így minden hónapban fizetni kellett, aztán év végén teljesen feleslegesen drága ajándékokat vettek a pénzből a tanároknak. Hozzátenném, hogy az osztályfőnököm aki kivételezett,és még csak nem is volt jó tanár aranyórát kapott. Mi szerény anyagi körülmények közt éltünk, és bár anyukám sokszor mondta szülőin, hogy elég lenne csak X összeget fizetni, a tehetős szülők mindig lehurrogták, és még mi voltunk a hülyék akik szólni mertünk. :S Sajnos ilyen világ ez.
2010. júl. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működött, hogy nyitottunk egy bankszámlát amire betehettük a pénzt, általában havi 1000Ft-ot,de amikor nagyobb kiadás volt akkor többet. Ez azért volt jó mert nem kellett a gyerekeknek több pénzzel mászkálniuk, ráadásul megbízható helyen volt és kamatozott is.

Gimibe már úgy ment, hogy mikor jött a kiadás akkor elosztottuk az összeget és 2 vagy 3 részletbe kellett csak kifizetni, szintén bankszámlára.

2010. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aranyórát egy tanárnak? Úristen, hol élnek ezek?
2010. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!