Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügyi számviteli ügyintéző...

Pénzügyi számviteli ügyintéző szakon tanulnak nyelvet? (okj)

Figyelt kérdés
Ennek a szaknak mennyire nehéz a matek része? (nehéznek illetve feleslegesnek a logaritmust tartom a sinus cosinust...)
2010. júl. 28. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Remélem, nagy hülyeséget nem fogok mondani, én nem jártam ilyenre, de volt a sulinkban és tudom nagyjából, hogy miket tanultak.


Nyelvet tanulnak, azt hiszem, hogy üzleti nyelvet. De nagyon minimális szintűt. Azt hiszem, a mi iskolánkban vizsga is volt belőle. Akkor matekból nem a hagyományos matek lesz, hanem gazdaságmatematika, ezt tanítanak az egyetemen is, de egy tanfolyam keretében gondolom lebutítottabb. Azt nem tudom, hogy milyen nehéz, csak azt, hogy a négyes ötös érettségizetteket is megfogja és buknak belőle. :/ De azért sok sikert kívánok neked hozzá! :D

2010. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 2008ban végeztem pénzügyi-számviteli ügyintézőként, de mi se matekot, se angolt nem tanultunk:S Most ezzel a modul rendszerrel nemtudom, de nekem vállalkozásgazdálkodás, számvitel, pénzügy, munkajog, üzleti levelezés, informatika, gépkönyvelés, EU-s ismeretek, statisztika, marketing tárgyaim voltak.
2010. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy annyira nehéz hogy 4es 5ös érettségivel ne lehessen megcsinálni.. Szerintem sincs nyelv, vagy maximum nagyon minimális. És bíztam benne hogy az ilyen fajta mateknak több értelme lesz, és ugy néz ki hogy akkor ez tényleg más tipusú matek. Kösz a válaszaitokat. Ha van olyan aki biztosra tud erről valami az kérem írja meg.
2010. júl. 28. 17:02
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Én idén végeztem ezzel a szakkal, nekünk csak szakmai nyelv volt (német) heti 2 órába, de csak alap dolgokat vettünk, a vizsga nincs nyelvből. Viszont nekünk matekunk egyáltalán nem volt, nem sok köze van a hozzá. Se a pénzügy se a számvitel nem a matekról szól. Persze ez középszintű okj volt, nem tudom, te melyikre fogsz járni.

2010. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én is középszintűn fogom elkezdeni szeptemberben. köszi a válaszod, megnyugodtam hogy nincs matek :-)
2010. júl. 29. 08:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!