Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi előadásokra érdemes...

Egyetemi előadásokra érdemes bejárni vagy otthon is megtanulhatóak a tárgyak?

Figyelt kérdés
Német nemzetiségi-történelem tanár szak
2020. ápr. 23. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem szaktól függetlenül az a legbiztosabb, ha az elején mindenre bemegy az ember és kiderül, hogy mik a követelmények, milyen az óra, milyen az anyag, miből lehet tanulni stb., és akkor utána ennek fényében lehet dönteni. Nekem a legtöbb előadásom is katalógusos, szóval általában nem én döntöm el, hogy be akarok járni vagy sem. Van olyan tanárom, aki elküldi a ppt-ket, ír jegyzetet és van használható könyvünk is, ebben az esetben szerintem nem feltétlenül szüksége bejárni, ha van erre lehetőséged. Viszont van olyan, aki hiába küldi ki a ppt-t, semmi nincsen rajta csak pár ábra és kép, amivel nem mész semmire. Sőt, olyan tanárom is van, aki nem használ semmit az órán és nem is ad ki semmit, tehát max. az órai jegyzetre lehet hagyatkozni. Ilyenkor pedig értelemszerűen szükséges bejárni, mert csak így tudsz miből felkészülni és csak így tudod megérteni az anyagot.
2020. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is csak az elsőt tudom ismételni. Mindenből menj be legalább két órára, hogy lásd, hogyan zajlik. Nekem is volt olyan, aki kiadta a PPT-ket meg a kötelező olvasmányt, és simán le lehetett vizsgázni jó eredménnyel úgy, hogy egy órán sem voltál bent. De olyan is, aki csak beszélt, és csak arra hagyatkozhattál, amit te jegyzeteltél órán. Valamint igen, nekem is vannak olyan előadásaim, ahova kötelező bejárni, attól függetlenül, hogy előadás, és nem gyakorlat.
2021. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!