Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdogám címe: az egyik...

Szakdogám címe: az egyik alapító ország az EU-ban. Hogy építsem fel?

Figyelt kérdés

Még csak forrást gyűjtök, meg ötleteket, hogy pontosabban mit emeljek ki, hisz nem hiszem, hogy az lenne a cél, hogy általánosan jellemezzem az adott ország gazdasági, társadalmi, kulturális helyzetét. Mégis mit emeljek ki belőle, mire fektessem a hangsúlyt? Ti miről írnátok?

A témavezetőm nem érhető el a nyáron, de én szeretnék haladni a szakdogámmal. Köszi a válaszokat!


2010. júl. 27. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Te se gondolom komolyan, hogy laikus embereket megkérdezni? Ha mi tudnánk rá válaszolni, az azt jelenti, hogy Te feleslegesen jártál erre a szakra.
2010. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Milyen szakra jársz abból idulj ki. egyébként meg túl áltlanos a címed de sebaj majd seggbe rug a trémavezető szeptemertől,hogy haladj.
2010. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, először is válaszd ki az országot... Meg azt döntsd el, konkrétan miről írnál, mert ez így nagyon általános, és sosem lesz belőle szakdolgozat.


Többet nem tudok segíteni. Hogy miről írnék? Pl. a szociolingvisztikai jelelgzetességekről (Hollandiánál ez különösen érdekes). Ja, hogy én bölcsész vagyok? Bocsánat.

Többek között ezért sem tudunk segíteni, hisz azt sem tudjuk, milyen szakra jársz, márpedig ez nagyon is lényeges szempont.

2010. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem semmiképp se legyen történelemkönyv-ízű a doga..

Persze kell bele történelmi háttér,de ha messzebbre visszanyúlsz is időben,azért ne ragadj le ott.Mondjuk több száz évvel ezelőtti időkben..

A doga nagy része aktualitásokra épüljön,illetve az elmúlt kb.50 év eseményeire...Azt mindenképp hangsúlyozd,milyen gazdassági/jogi alapja volt annak,h.X ország alapító lehetett.Ma milyen kulcsszerepe van az EU-ban.(ugyanolyan erős-e a tagállam, mint az alapítás idején,vagy csökkent a jelentősége?)..Mik azok az országot jellemző tulajdonságok(kulturális,gazdasági stb..)amik példaértékűek lehetnek a többi EU-s országnak,vagy azoknak akik csatlakozni akarnak...

Milyen kapcsolatban áll az általad választott ország a többi EU-s országgal?Bár itt érdemes 1-2-t kiválasztani,(h.szűkítsd a dolgot..)

Szerintem főleg a szintén alapító országok közül..

Egyúttal sztem negatívumokat,gyengeségeket se árt kiemelni,hogy ne legyen egyoldalú a dolog.


De sok függ attól,melyik országról írod,milyen szakon vagy stb...

Nyilván azt a területet kell jobban hangsúlyozni,ami a szakodhoz kötődik...Társadalmi vetület,gazdasági,kulturális stb..:D

Jah még valami:

Mivel EU-s a témád legyen benne sok nem magyar forrás!!!Ez minimum elvárás..



Remélem segítettem:D

2010. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*gazdasági
2010. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aki a szociolingvisztikai jellegzetességes témát ajánlotta, írtam egy privit:) Többieknek nagyon köszi! Német szakos vagyok egyébként.
2010. júl. 27. 23:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!