Magyarországon miért ennyire spirituális a pszichológia tudományának megközelítése?
Valahány magyar pszichológust ismertem, mindegyik egy spirituális értelemben vett "lélekre" alapozza a filozófiáját és mellé olyanok hogy még alkalmazzák az asztrológiát, agykontrollt...nekem ez inkább kuruzslásnak tűnik, ugyanis ezekre semmi tudományos bizonyíték nincs, hogy ezek valóban működnek.
Ezzel szemben Angliában-mivel az iskolában vàlasztható tantárgy a pszichológia- az egészet tényekre, megfigyelésekre építik és ugyanolyan tudományágként kezelik mint mondjuk a biológiát, kèmiát, fizikát...
Mi a véleményetek erről és nektek milyen tapasztalataitok vannak?
Nekem is volt pszichológia tárgyam egyetemen (orvosi), hasznosnak is találtam a nagy részét, pont azért, mert többnyire tudományon alapuló dolgokat tanultunk. Ezzel szemben amikor egyszer pszichológushoz jártam, sokkal károsabbnak éreztem a dolgot, mint hasznosnak. Nekem inkább valami pszichoterápia szerűség lett volna hasznos (igazából szerintem sok pszichiáter, aki nem egy adott betegcsoportra specializálódott pontosan ugyanazokkal a betegekkel foglalkozik, akikkel egy sima pszichológus is foglalkozhatna, csak ő gyógyszer is írhat fel...), ezzel szemben az én pszichológusom is ilyen "gondolj pozitív dolgokra" kategóriájú "terápiával" próbálkozott. Ott is hagytam, mert ennél még annak is több hasznát láttam, ha otthon, egyedül átgondolom a dolgokat és megpróbálom megtalálni a problémáim okát.
Viszont azok a pszichológusok, akik az egyetemen oktattak többnyire jártasak voltak a tudományban és földhözragadt módon magyaráztak el mindent, nyilván ők a munkájukban is ezt a módszert használják, szóval van ilyen is és olyan is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!