Orvostanhallgatók! Lehet pár kérdésem hozzátok?
1. Mennyire kell,, szuperhősnek,, lenni hogy teljesítsd az egyetemet?
2. Mennyire van időtök buliba járni (nem minden héten csak egyszer-egyszer)
3. Mennyire nehéz egy párkapcsolatot fenntartani az egyetem időszakában, olyan személlyel aki másik egyetemen tanul?
4. Megéri orvosnak lenni?
5. Szülész-nőgyógyász vagy fogorvos? Melyik a,, jobb,,
Lány vagyok és régi álmom hogy orvos legyek,ami az eredményeim alapján úgy gondolom sikerülhet is. Viszont kicsit félek is hogy nem fog menni, vagy hogy majd a későbbiekben nem találok magamnak társat, mert orvos vagyok. Lehet hülye gondolat de én félek.
1) semennyire
2) első 2-3 év után akár minden másnap is, legalábbis visszagondolva az én negyed-, ötödévem úgyszólván botrányos volt
3) alapvetően ugyanannyira, mint bárhol máshol. Vagy évközben is tanulsz óráról órára, így a vizsgaidőszakod könnyebb, rövidebb, ilyenkor a szorgalmi időszak megy tulajdonképpen a párkapcsolat kárára, vagy a másik megoldás, hogy évközben éled a """rendes, átlagos""" egyetemisták életét, vizsgaidőszakban meg előtte egy pár héttel kezdődik egy jó 1,5 hónapos reggeltől estig tanulás, amikor tényleg félre kell tudni tenni minden egyebet.
4) mit értesz az alatt, hogy megéri? Szeretem, amit csinálok, de nem vagyok benne biztos, hogy újrakezdeném, el tudnám magam képzelni másképp is
5) ez aztán végképp egyéni kérdés, általános orvosira jelentkezve sokfelé elindulhatsz majd, akár maxfac szájsebész irányba is, bár ahhoz lehet kell fogorvosi diploma is, ebben nem vagyok teljesen biztos, fogorvosin azért eléggé be vagy határolva.
Nekem szüleim is orvosok, iskolatársak, barátok között is volt sok ilyen család, őszintén szólva nem mondanám a legideálisabbnak a gyerekek meg úgy általában a családi élet szempontjából sem. De félni emiatt nem kell, társad biztosan lesz, jó eséllyel ő is orvos lesz, aztán majd közösen kell kitalálnotok az esetlegesen felmerülő problémákra a megoldást, de előre emiatt ne fájjon a fejed.
1. Jézusom, semennyire. Nehéz egyetem, de ha van egy kis sütnivalód, szorgalmas vagy és kitartasz amellett, hogy ezt akarod csinálni, akkor elvégezhető.
2. Ahogy az előző is írta, másod- és harmadéven inkább az egyszer kétszer, utána már hetente egyszer vagy többször is simán. De ez mondjuk kicsit egyéni is, magadnak tudod beállítani. Szerintem én viszonylag sokat buliztam ötödéven, de én másnaposan is bementem órára, meg hasznosan töltöttem azt az időt, amit tanulásra szántam. Sokan ott rontják el, hogy nem osztják be az idejüket. Ha 4 órát terveztél tanulni délután, akkor az ténylegesen effektív 4 óra legyen, ne a telefonod nyomkodása.
3. Szerintem ez nagyon nehezen megoldható, de akármelyik másik szakra is igaz ez, nem orvosis specialitás.
4. Nekem meg. Rengeteg áldozat, tanulás, pénz, de nem európai szintű bérezés és nulla megbecsülés. Viszont azt csinálhatom, amit szeretek.
5. Arra figyelj, hogy két külön szak. Az egyik általános orvosit, a másik fogorvosit végez. Általános orvosból szakosodhatsz mondjuk nőgyógyásznak, sebésznek, belgyógyásznak meg még ezer dolognak. A fogorvosis fogorvos lesz, esetleg maxillofacialis sebész, de ahhoz kell az általános orvosi is. Ha nekem kéne választani, akkor nőgyógy, de én utálom a fogakat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!