Apáczai Csere János Gimnáziumról valaki mesélne?
1.) Humán Tagozat:
A kulcs tárgyak itt a magyar és a történelem. Magyarból 5-5-6-6, történelemből 3-3-5-5 óra van a négy év sorrendjében. Ez mire elég?
Ezek az óraszámok azt jelentenék, hogy három év alatt átveszik a történelem 4 éves anyagát az utolsó év pedig egy ismétlő-összefoglaló év?
1.a) A fakultációk mennyit dobnak rá az óraszámokra, ha valaki magyar és történelem faktot választ? Akkor a történelem a négy év sorrendjében 3-3-7-7, a magyar 5-5-8-8 lenne?
1.b) A fakultációk itt hogy működnek? Gondolom közép és emelt szinten választhatók. Itt van új tananyag e két tárgyból vagy itt már érettségi példákon gyakoroltok?
Vannak a tankönyveken kívül plusz tananyagok? Mennyire mentek túl rajtuk? Magyarból ezen a tagozaton tényleg 30-40 kötelező van egy évben?
2.) Biológia tagozat:
Ha jól tudom ez az orvosira-egészségügyi pályára készít fel. Annyit tudok, hogy a második nyelv itt a latin.
Biológiából a négy év során 2-3-4-4 óra van, kémiából 2-2-3-3, ez gondolom faktokkal együtt 2-3-6-6, illetve 2-2-5-5 óraszámokra változik.
2.a) Biológiából és kémiából mennyire mentek túl a tananyagon? Mikor fejezitek be a középiskolai középszintű és emelt szintű tananyagot? A faktokon itt is érettségiken gyakoroltok vagy vesztek új anyagokat még pluszba? Mert ugye kémia az csak 9-ben és 10-ben van. Mit vesztek 11-12-ben a heti három óra során?
2.b) Biológiából az óraszámok szerint 10. osztály végére meg is tanuljátok a 3 mozaikos biológia tankönyv (10-11-12 osztályos könyvek) tananyagát vagy ez hogy megy?
3. Matematika-fizika tagozat:
Itt ha jól látom fizikából 3-4-4-5, matematikából 5-6-6-5 óra van, ami gondolom faktokkal lesz 3-4-6-7 és 5-6-8-7 óra a négy év során.
De ugye ez is elég sok óra. Fizikából gondolom a mechanika-hőtan-elektromágnesesség-rezgések és hullámok-modern fizika nagy témakörök lemennek első két évben. Akkor mit csináltok az utolsó kettőben?
4. Komplex tagozat:
Itt a kémia a kulcs tárgy. Látom ebből is van vagy 6-5-2-0 óra alapból a négy év során. Van még kémia és fizika egyfajta támogatásként emeltebb óraszámban.
Itt is körülbelül ugyanarra vagyok kíváncsi.
5. Szóval úgy általánosságban az érdekel, hogy ennyi óra mit tesz lehetővé.
Mert legyünk őszinték legtöbb helyen bioszból, kémiából, fizikából csak heti kettő óra szokott lenni. Kémia kettő évig van, biosz és fizika 3 évig. Ezek az alap óraszámok.
Ez gondolom kevés óra a teljes tananyag közép- és emelt szintű részeinek 100%-os megtanulására. Vagy ha ennyiből nagyjából meglehet oldani az egészet, akkor mire való a többi óra? Vagy ez hogy megy?
Van olyan téma, amit ott vesztek és máshol nincs? Kémiából például azt hallottam hogy vesztek még analítikai kémiát.
Biológiából tényleg az orvosi egyetem tananyagát tanítják egy idő után? Van Apáczais ismerősöm, aki azt állítja, hogy a biológia tagozatosok az orvosi első két évét végigbulizzák.
Szóval így érdekelne az egész felépítése tagozatonként, tananyag, témakörök, stb.
Ilyen jellegű kérdésekkel melyik ottani tanárt érdemes megkeresni? Tudtok mondani egy biosz tagozatos biosz tanárt, humán tagozatról töri és magyar tanárt, mat-fizről fizika és matek tanárt, akit fel lehetne keresni?
Szeretném kicsit tisztábban látni ezt az egészet, így ezért is a kérdés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!