Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez elszigetelt eset lehetett,...

Ez elszigetelt eset lehetett, vagy megszokott külföldi diákoktól?

Figyelt kérdés
Családtagomat kísértem onkológiára, hosszú folyosó, kb 15 rákos beteg vár az orvosra. Sokuk gyenge állapotban, csend van a folyosón. Erre a semmiből hangzavar hallatszik, külföldi diákok "beszélgettek" egymással (értsd jóformán üvöltve), pont ennek a folyosónak a végén volt valami értekezletüket/órájuk/stb. Hogy amit ezek lenyomtak, az valami brutális volt, vihogás, röhögés, hangoskodás, úgy hogy kint ülnek a betegek, de a folyosón is csinálták. Már konkrétan azon voltam, hogy rájuk szólok, hogy mit képzelnek magukról. Milyen orvos lesz az ilyen, akikben ennyi empátia van? Vagy nekik mindegy, mert nem az ő országuk? Én szégyelltem magam fiatalként, hogy ilyen degeneráltak a korosztályom.

2020. febr. 18. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Legalább nem síri hangulat volt....
2020. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek semmi köze az empátiához. Ez illem kérdése.
2020. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétlenül kell ezt a külföldi hallgatókra vetíteni. A magyarok is ugyanilyenek. Az egészségügyi dolgozók és a hallgatók is egész nap ebben a közegben vannak, valamilyen szinten ugyanolyan munkahely, mint bármelyik másik, megvan a jó hangulat mindenhol. Ne adj isten ha esetleg sűrűbben kell kórházba látogatnod, látni fogod, hogy a nővérpultban is mekkora nevetések szoktak lenni, és ez nem a betegekkel való tiszteletlenség jele. Attól, hogy valaki rossz vagy gyenge állapotban van, nem jelenti azt, hogy a kedélyének is annak kell lennie. Ha pedig jársz olyan helyekre, ahol sok a török, iráni, szaúdi, akkor észre fogod venni, hogy ők alapból sokkal hangosabban beszélnek, és ez szintén nem az empátia hiánya miatt van.
2020. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Érdekes, a nővéreknek is ott volt a kis helyiségük, ők nem vihogtak.


Ennyi erővel egy temetésen is jókedvűen, kocsma hangulat stílusban beszélgethetnek az ott dolozó sírásók, papok, stb, mert hát az is munkahely.


De lehet bennem, és az ott várakozó betegekben van tényleg a hiba, és mi nem vettük a lapot.

2020. febr. 18. 14:04
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Az a vicc, hogyha becsatlakoztatok volna, akkor máris nőtt volna az esélyetek a túlélésre. Megfigyelések ugyanis bizonyítják, hogy az életvidámság segíti a gyógyulást és fordítva, ha sajnáltatod magad és feladod csökken az esélyed.
2020. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Azért nem hasonlítsuk már ezt össze egy temetéssel könyörgöm... Nem tudhatod, hogy a sírásók éppen miről beszélgetnek, miközben sírt ásnak. Rendszeresen jártam hematológiára, nem volt kripta hangulat, ott is voltak hallgatók, akik hangosabbak voltak, sőt még orvosokat is hallottam nevetni a folyosón, miközben X beteg feküdt a kórtermekben és csöpögött nekik a kemoterápia. Nehogy már ott tartsunk, hogy aki beteg azelőtt ne lehessen nevetni...Hidd el, ha nem humorizálnának egymás között is, akkor ebbe bele is lehetne bolondulni, annyi mindent látnak nap, mint nap. Ez nem függ össze azzal, hogy ki milyen empatikus lesz a betegeivel, vagy hogy kiből milyen orvos lesz. Attól még, hogy az onkológián volt órájuk nem várható el tőlük, hogy gyászos hangulatban legyenek azért, mert betegek ülnek a folyosón. Az más kérdés, hogy kórházban nem illik hangoskodni.
2020. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Én azt figyeltem meg, hogy a legnagyobb röhögések a kollégák között a kórházakban, rendelőkben vannak. Szerintem máshogy ezt nem lehetne bírni. Annyi szenvedést, kínt, rossz körülményt látnak, viselnek el nap mint nap, ez egy fajta védekező mechanizmus. Pl. egy pszichológus sem veheti fel minden depressziós páciens hangulatát, mert akkor őt is lehetne kezeltetni..
2020. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként azt tudom mondani, hogy velem is előfordult már, hogy régi ismerőssel találkoztam össze a kórházban és kissé túl hangosra és kedélyesre sikerült a beszélgetés. Néha előfordul az ilyen, de azért nem szép dolog.


Viszont a külföldi hallgatókra sajnos ez alapból jellemző. Nagyon vegyes a társaságuk és míg mondjuk a németek, norvégok egész normálisak, addig a perzsák és az arabok iszonyat nagyképű, primitív, kihaénnem bunkók, hatalmas egóval melyhez általában igen szerényke tudás társul.

2020. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Lol, norvégok, németek minek jönnek pont ide? Ott nem vették fel őket, vagy mi? :D


Ezek pont nem arabok voltak, fehérek voltak, angolul beszéltek, de nem az anyanyelvük volt, volt köztük 1 néger, de az volt a kivétel, tök normális hangnemben beszélt.

2020. febr. 20. 17:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A németeket nem vették fel, Norvégiának pedig nincs orvosi egyeteme, mert nem éri meg az államnak fenntartani,inkább külföldön képezteti az orvosait, mert úgy olcsóbb
2020. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!