Miért szólják le a Milton Friedman egyetemet?
Te nagyon el vagy tévedve.
Így működnek a magánegyetemek! :D
De most tényelg, vegyük sorra megint, elölről.
1. Az egyetemre gyengébb képességű emberek érkeznek, már az elejétől fogva.
Miután nincsen állami támogatás, nem is kell 400+ pontokat virítani, így a lemaradottabb diákok is bekerülnek a felsőoktatásba, igaz, csak az aljába.
Ugyanez pl.: a BGE-n vagy a Corvinuson nem igaz, mert ott bizony 400-450-470 pontokkal érkeznek az emberek, a felvettek többsége államis is.
Igen, nem lehet tudni, hogy mit hoz az egyetem.
Teljesíthet egy 400+ pontos is nagyon szärul és egy 280 pontos is kiválóan, ezt nem vitatom, de nem ez a tendencia. Soha nem is volt ez, a kivételektől eltekintve.
2. Mint korábban írtam: el kell adniuk az "egyetemüket."
Az nem jó, ha azt terjesztik, hogy fhuu de nehéz ez az egyetem és bizony nagyon kemény tudást kapnak, mert ezzel a gyengébb képességű embereket(a célcsoportot!) elijesztenék, az pedig nem pálya nekik.
A következőképpen szoktak hirdetni: "Nincs elég pontod? Gyere hozzánk! Nincs nyelvvizsga? Nem baj, nézz be ide!"
Ez azért sok mindent elárul..
3. A hallgatókból van finanszírozva az egyetem.
Ez egy magánegyetem, mégis miből lenne pénzük? Utcán osztogatják a pénzt és abból? Hát nem.
Meg kell célozni egy bizonyos réteget és eladni nekik azt, ami van(ami kb. egy picivel több, mint a semmi).
Ez minden magánegyetemen így működik, nem kell nagy koponya ahhoz, hogy ezt kiokoskodd magadnak.
Reagálád a válaszodra: én nem a sajátomból, DE a volt szaktársaim tapasztalataiból indulok ki, ami nagyjából meg is felel a valóságnak.
Amúgy asszem ez a kérdést volt már valamikor, akkor is pont a zskf és az ott induló gazdinfó volt a cél.
Akkor is foggal és körömmel kapaszkodtál bele, pedig megírtuk már egy párszor, hogy nem érdemes.
OFF: Egyébként pont az infós szakok azok, amiket teljesen mindegy, hogy hol végzed el, mert nem a papírt fogják nézni: eléd tolnak egy teszt sort vagy e-mailben küldenek egyet és akkor majd ott fogsz elvérezni vagy éppen az örömtől ugrálni.
Ebben az esetben viszont felesleges kicsengetni 1,5-2 milliót egy ilyen képzésre, ha már mehetsz államilag támogatott helyekre, mint a BGE, BME vagy az Óbudai.
Zárás a végére:
Te mégis hol laksz?
Szentendre? Óbuda? Ha 15 perc neked békás(mert ott van a zskf), akkor nem lehetsz messze az ÓE-től, a BME-től és a Corvinustól sem messzebb.
Ezek meg nem 15 percek, hanem 30 percek.
Ez az izé még csak egyetem sem volt, aztán hipp-hopp kinevezték annak. Ettől függetlenül ugyanúgy a rádióban hallom, hogy mindig toboroznak meg pótfelvételit hirdetnek, mert nincs eleve elég jelentkezőjük, de semmi baj, akit nem vettek fel sehova, az nyugodtan jöjjön ide, tök mindegy, mi a célja, csak fizessen. Érdekes, egy ELTE, BGE, BME stb miért nem szorul rá soha ilyen kuncsorgásra, hogy rádióban hirdessen?
Tapasztalt HR-esel munkáját te meg ne kritizáljad úgy, hogy még le sem érettségiztél vagy max azt végezted el. Tudod, az ilyen “előítéleteket” a TAPASZTALATOK alakítják ki. A cégek pénzből élnek és az idő is fontos, nem fognak egy zskf-essel tökölni, ha egy bme-st is is behívhatnak, akinek egyszerűen szinte biztosan több a tudása (mert ott nem lehet lébecolni, kihullasz, ha nem tanulsz, nem tudod megvenni a vizsgáidat). Azt meg magasról le fogják tojni, hogy egyszer-egyszer talán akadna egy zskf-s is, aki normális. Igényes oktatásra vágyó ember nem választja azt az egyetemet vagy ha mégis, foggal-körömmel küzd, hogy átmehessen egy jobbra.
"Tapasztalt HR-esel munkáját te meg ne kritizáljad..."
Ó, ha tudnád, iskolától függetlenül, mit gondolnak a HR-esekről az informatikusok, nem lennél ennyire nagyra vele.
Juj de tartalmas érvek, engedd meg, hogy gratuláljak :)
Az meg nem hat meg, hogy a zskf-ről kijött informatikusok mit mondanak. Valahogy valódi szakembert nem hallottam még panaszkodni, hogy ne kapna rendes munkát. Mondjuk nem is ott végeztek, az igaz...
"Kapnak rendes munkát. Mind."
Én nem könyörgöm.. xD
Elmondtam már jópárszor, de most mondom el utoljára.
Nem érdemes a zskf-re menned, mert fölöslegesen mész oda. Mint írtam, az infós szakoknál TELJESEN MINDEGY, hogy melyiket végzed. A felsőoktatásban csakis az alapokat tanítják meg neked, amire neked otthon önálló szorgalomból kell hozzátenned még annak a mennyiségnek, amit az egyetemen kaptál, olyan kb. 5x-10x-esét. Majd pedig az interjúkon vagy elvérzel, mert olyan siralmas a programozói tudásod, vagy felvesznek téged és örülsz, mint majom a farkának.
Csakhogy..(!)
Nem mindegy, hogy mennyire és milyen módon tanítják meg neked az alapokat.
Ha téged minden tárgyból átengednek minimum ketessel, mert rektori kérésre ki van adva, hogy nem buktathatnak(egy bizonyos mennyiséget kizárt dolog), akkot sosem fogod megtanulni, mert mindig hiányos lesz a tudásod és soha nem fogod tudni, hogy mi a probléma.
Ezt képviseli az összes ilyen jellegű magánegyetem.
Ez van, kell a pénz és el kell adni azt, ami van.
Az az a nagy (büdös) semmit.
Ettől függetlenül, ha te csak azért is ki akarsz fizetni 2 millió forintot ahelyett, hogy mehetnél ÁLLAMILAG TÁMOGATOTT(BME, ELTE, BGE, OE, Corvinus) képzésekre, akkor tedd ezt.
Amit tanácsolok, hogy a lehető legtöbb szabadidődet töltsd a programnyelvek tanulásával, alkalmazásukkal, kezdetleges programok írásával. Esetleg olvass utána Udemy-n, jó anyagok vannak ott is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!