A BME miért nem indít levelezős msc képzéseket?
Mert a mérnöki képzés sok gyakorlatot, munkát igényel. Nem lehet heti 1-2 napba megtanítani. Az is hülyeség, hogy bsc van levelezőn. Nálunk is van Bsc-n kb minden mérnöki szak levelezőn, minden létező tanár baromságnak tartja. Múlt héten jött szóba egyik laboron, hogy az a 12 mérés, amit a félévben 12*90 percig csináltunk, azt levelezőn letolták 1 délután alatt. Csökkentett tananyag, kevesebb tárgy, teljesen kimaradó anyagrészek.
Én általában reggel 8tól este 6ig az egyetemen vagyok, és utána is tanulok még pár órát. Lehetetlen ezt belerakni heti 1-2 napba.
Gondolom Msc azért nincs, mert úgy vannak vele, hogy ha mér valaki mesterképzéses diplomát akar, akkor ne egy összezsúfolt rövidített tananyagot kapjon, hanem legalább mesteren tanulják meg rendesen.
(Én értem, hogy valaki dolgozik meg minden, de vannak szakok, amikhez nem elég, hogy másodállásba bejárkálsz az egyetemre, a mérnökik ilyenek.)
Mert az esti és levelező képzéseket nem a mérnöki szakokra találták ki. Nem is az orvosira, gondolom nem is fordulna meg senki fejében ekkora hülyeség. Képzeld, ha lezuhansz egy lifttel, és azt mondja rá a főnök, bocsi, de csak levelezős mérnökökre futotta...
Erről az a klasszikus mondás jut eszembe, hogy "a varjú is énekesmadár, csak levelezőn végezte"...
Hát ezért nincs.
Ettől még bölcsész szakokat lehet levelezőn tanulni.
3-as valaszolo vagyok. Nyilvan nem tudok minden iparag minden cege neveben nyilatkozni, de azt tisztan latom, hogy a hozzank jelentkezo\felvett emberek eseteben rendszeresen a par ev szakmai tapasztalat sokkal tobbet szamit, mint az, hogy elvegzett-e az illeto egy MSc-t is. Aki dolgozott mar mernokkent 1-2 evet, sokkal hasznalhatobb, talpraesettebb, es ugy egyaltalan, megvalosithatobb, eletkozelibb otletekkel all elo, mint aki azt a par evet csak az egyetemen toltotte el. Ismetlem, ez nem feltetlenul igaz minden esetben, nalunk ezt tapasztalom.
Azt viszont meg kell hagyni, hogy aki meg csak az egyetemet ismeri, az ipar valos mukodeset pedig egyelore nem annyira, azok sokkal motivaltabbak szoktak lenni :D
Volt idő, amikor a BME-n indult gépészmérnök levelező tagozat. Nem igazán vált be, és az igény is folyamatosan csökkent iránta. Emiatt végül meg is szünt.
A mai felvételi rendszerben pedig a többség frissen érettségizettként óhajtja tanulmányait megkezdeni (évenként kb. 400fő) a levelező lehetőség mellett döntő 10-20 hallgatói létszám emellett eltörpül, és az egyetemnek sem kifizetődő.
Most már elmúltak azok a régi idők, amikor még érettségizni is kiváltság volt, a többség estin munka mellett készült érettségire meg az egyetemi vizsgákra. Ez részben a rendszernek is köszönhető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!