Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképzősök! A Kisképzőbe...

Kisképzősök! A Kisképzőbe szeretnék menni fotós szakra. Milyen nehéz a rajz felvételi?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl erős rajzból, de próbálok felkészülni a rajz felvételire, járok előkészítőre. Aki oda jár, kérem segítsen: Hány ponttól vesznek fel? Milyen a fotós szak? Szerettek oda járni? Ha nem vagyok erős túlzottan rajzból, attól még a fotós szakra felvehetnek?

2019. nov. 10. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak hozzávetőleges infóval tudok szolgálni, de látom, hogy nem felelt neked senki, megpróbálok segíteni.

Mondjuk, ha a Kisképző előkészítőjére jársz, ott szerintem már sok mindenre megkaptad a választ a felkészítő tanároktól, és azt is megtudtad, mennyire kell tudni rajzolni a sikeres felvételihez.

A felvételin nincs "pontszám" úgy, mint más középiskolákban, rajzból kívülállóként csak "megfelelt" vagy "nem felelt meg" választ kapsz. Azt ekkor még nem nézik, milyen szakra jelentkeztél. Ha megfeleltél, azaz bejutottál a következő fordulóra, a szóbeli felvételire, ott már figyelembe veszik a választott szakodat, és vihetsz is fotókat. De ott se pontokat kapsz, hanem vagy megfeleltél, vagy nem. És ha ott is megfeleltél, akkor még nézik a tanulmány eredményeidet és a központit is, ha azok jók, akkor bejutsz. Ha azok nem jók, hiába feleltél meg az előző két fordulón, nem jutsz be, vagy jobb esetben várólistára kerülsz.

Tudomásom szerint bármelyik szakra jelentkezel, ugyanezen a felvételi procedúrán kell keresztül menned, és csak ha már bejutottál, akkor szortírozzák, hogy ki melyik szakra szeretne menni első helyen, illetve melyikre kerülhet be. Nem biztos, hogy a fotóra kerülsz be, de van rá esély.

Sajnos azt nem tudom, milyen a fotós szak, a lányom a grafikára jár, ő eleve oda is jelentkezett, és szeret oda járni. Szerintem nagyon jó suli.

2020. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valszodat!:)
2020. jan. 8. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!