Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki vagy a mérnökinf...

Gépészmérnöki vagy a mérnökinformatikus szak a jobb?

Figyelt kérdés
Melyikkel jobb a fizetés, illetve az elhelyezkedés szerintetek? Ezen a két szakon gondolkozom.

2019. nov. 3. 18:11
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Említettétek ezt a bprofot...Ezt is érdemes számításba venni?
2019. nov. 3. 22:30
 22/34 anonim ***** válasza:
11%
Igen, a BProffal is lehet programozóként dolgozni. És ha kicsit rátanulsz, mesterszakra is lehet vele tovább menni. Ez kicsit könnyített mérnökinformatikus szak.
2019. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Nezegettem most a tantervet a BME-n, szimpatikusabb mint a mernokinfo, de ez nem BSC... ez szamit? Ettol meg lehet diplomas helyeket megpalyazni? Mert oke, hogy ez is diploma de megsem BSc:D
2019. nov. 3. 22:40
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a BSc kicsit komolyabb diploma, ezért a BSc-sek előnyben lesznek kicsit az első munkahelyeden (és a CV-ben később is kicsit jobban mutat a BSc mint a BProf), de azért a BProf is diplomának számít, ha meg kevésnek érzed, akkor még rátanulsz és rátolsz később egy mestert. Ezzel együtt inkább a BSc-re menj, ha teheted. És nézd meg az ELTE proginfót is, nagyon jó szak.
2019. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Nem hallottam túl jókat az ELTEsektől, jár oda jelenleg ismerősöm modellező szakirányra. Szerintem nem normális, hogy táblán tanulnak programozni, mert nincs kapacitás gépekre.

Ami számításba jöhet az a BME (mérnökinfo, bprof) és a SZIE (gépészmérnök). Tetszik, hogy a SZIE kicsit csaladiasabb, viszont egy BME-s diploma mindig jobban cseng:)

2019. nov. 3. 23:21
 26/34 anonim ***** válasza:
87%

"Megnyugodtam, és valóban. Ha orvosi diagnosztikáról, űrtechnológiáról vagy repülőgépgyártásról beszélünk, akkor valóban szükséges a nagyon mély szintű mérnöki tudás. De Te is megnyugodhatsz, a programozói állások zöme nem űrtechnológia, hanem üzleti szoftverek gyártása Javában."


Tehát ha lenne a gépészek 90%-ától mondjuk CNC programozást várnának el a munkahelyen, és ezt az infósok meg tudják tanulni, akkor vissza irányba is "helyes lenne" ez a gondolatmenet.

Mert ha jól értem az állításaidat, arra alapozod az egyirányú átjárhatóság elméletét, hogy ha az infósok 90%-tól úgyis csak Java-t és adatbáziskezelést várnak el, akkor azért átjárható egy irányba, mert ezt egy gépész is meg tudja csinálni...


Ahogy egy informatikus vagy bármilyen más képesítésű CNC programozás alatt nem biztos hogy átgondolná, hogy ehhez mennyire fontos mondjuk az agyagtudomány, metallurgia stb. ismerete, úgy miből gondolod, hogy egy gépész azzal a minimál SQL+java tudással számba venné mondjuk a biztonsági, programhelyességi feltételeket, futásidő optimalizálást, kód karbantarthatóságot stb.?


Elég sok kódot olvasok pl. szociológusok, fizikusok, matekosok, bölcsészek, gépészek, DE MÉG gazdinfósok és villanymérnökök után, is nem egy ilyen projektet vettem át, de szinte azonnal (értsd 10 percen belül) kitűnik a munkájukból, hogy nem egy hozzáértő személy írta és tervezte őket, még úgy is, hogy 10-15+ éve programoznak...


Komolyan abban a tévképzetben élsz, hogy mondjuk 5-10 mini kurzus után te minimálisan is minőséges kódot tudnál írni, nem pedig csak gányolnál? Mert ha igen, akkor szeretettel várlak a jelenlegi fizud 2szereséért igazi informatikai projekteken...

2019. nov. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
7%

Az egyoldalú átjárhatóság tényállás, éppen most vallottad be, hogy bölcsészek stb. kódjait olvasod, azaz lehet programozónak lenni más diplomával (ehhez ld még a stack overflow developer survey-t is). Gépészmérnöknek viszont csak gépészmérnököket vesznek fel, ahogyan orvosnak is csak orvosokat, lelkésznek is csak teológusokat stb. Az élet kegyetlen. :)


Azt azért ne mondd már, hogy pont a mérnökinformatika szak lenne a minőségi szoftverfejlesztés pecsétje... (Ha így lenne, ebben a szakmában is elvárás lenne a szakirányú diploma, de nem az.) Vannak a mérnökinformatikusok között is gányolók, és vannak a bölcsész-kóderek között is nagyon jó fejlesztők. Ezek a skillek megtanulhatók könyvekből és online platformokról, meg munkahelyeken, és meg is tanulják őket. Amúgy is elvárás a folyamatos tanulás, pár év alatt elolvad az alapdiploma előnye.

2019. nov. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

“ egy gépész azzal a minimál SQL+java tudással számba venné mondjuk a biztonsági, programhelyességi feltételeket, futásidő optimalizálást, kód karbantarthatóságot stb.?”


Rossz az alapfeltevésed. Miből feltételezed, hogy egy gépésznek “minimál” [sic!] Java, SQL stb. ismerete van? Még egyszer: programozni mindenki otthon tanul meg, a BME-s is, a könyvek adottak, rengeteg a magas szintű videotréning... akárki magas szintű Java-programozóvá fejlesztheti magát, ha elég szorgalmas és elszánt. Ugye nem azt akarod beadagolni, hogy ezt csak a BME-n lehet megtanulni? :)

2019. nov. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
És az mondjuk nem aranyközépút, hogy SZIE gépészmérnöki és mérnökinfós CAD/CAM specializáció? Mert van olyan:)
2019. nov. 4. 07:54
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Ha kifejezetten szoftvermérnök szeretnél lenni, akkor menj mérnökinformatikára vagy progmatra. Ha gépeket szeretnél tervezni, akkor gépésznek. Ha kifejezetten hardver-közeli dolgokat szeretnél programozni, akkor menj villamosmérnöknek. Neked kell tudnod, mihez érzel kedvet. Lehet, hogy a gépészkar durva fizikáját unnád vagy szenvednél tőle.
2019. nov. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!