Milyen a BGE és a Corvinus gazdaságinformatikus képzése? Milyen az oktatásuk? Milyen a társaság? Mennyit kell egy átlagos nap tanulni? Mennyire nehéz elvégezni? Melyiket ajánljátok a kettő közül?
Szia! :)
Én a Corvinuson tanulok gazdinfót, ez az utolsó évem az alapszakon. Én középszintű infó érettségivel jelentkeztem rá, kicsit aggódtam, hogy mivel nem tanultam korábban programozni, nem leszek-e nagyon elmaradva, de igaz az az állítás, hogy az ilyen "kevert" infós szakoknál, mint a mérnökinfó, proginfó és gazdinfó, utóbbinál a legfelszínesebb a programozói rész. A képzés elején sokkal nagyobb a hangsúly a gazdasági tárgyakon, aztán ahogy haladsz előre, egyre inkább az informatikai vonulatra terelődik a hangsúly, és bár alapjaiban megtanítanak programozni, sokkal inkább olyan tárgyakkal kapcsolódik az informatikához a képzés, mint például üzleti intelligencia, vagy informatikai rendszerek fejlesztése.
Szerintem a társaság rendben van, ha nemek tekintetében érdekelt a dolog, akkor a gazdinfósoknak kb 65%-a fiú, 35%-a lány, de mivel a Corvinuson sokszor keverednek a kurzusokon a különböző szakon hallgató diákok, ebből az arányból különösebben semmit nem fogsz érzékelni. Egyébként rendszeresen szerveznek egyetemi bulikat, rengeteg diákkör van, amihez lehet csatlakozni, sok előadót is hívnak, szóval találsz lehetőséget arra, hogy barátokat szerezz.
Az átlagos napi tanulásba nem fogsz belerokkanni, sőt, ilyen mint jelenség nem is igazán megfigyelhető a szakunkon. Általában ha ZH van, vagy vizsgaidőszak, akkor kell egy kicsit nekidurálni magad, de ha az a célod, hogy kettessel átevickélj, még kb ennyi se kell, ha azért az a célod, hogy jó jegyet szerezz, nyilván bele kell fektetned a tanulásba némi időt. Ahogy haladsz előre a félévekben, egyre több olyan tárgyad lesz, ahol már nem is vizsgával szerzel jegyet, hanem a pontjaid zömét gyakorlati feladatok kapcsán szerzed, ilyenkor az órai feladataid kerülnek pontozásra, illetve van ahol hétről hétre adnak fel feladatokat és azok, ezekkel nyilván évközben több meló van, de legalább a vizsgaidőszak lightos.
Szerintem elvégezni nem nehéz, mondom, ha az a cél csak, hogy túl legyél rajta, nagyon minimális energiabefektetéssel megoldható. A matekos tárgyaknál lehet egy kis nehézség, amennyiben középszintű tudással érkezel, talán ott van a legnagyobb ugrás a gimis és az egyetemei szint között, de az ilyen tárgyakból általában korábbi hallgatók szoktak olyan felzárkóztató kurzusokat tartani, amik direktbe a ZH-kra és vizsgákra készítenek fel, úgyhogy ha ilyenekre elmész, akkor szerintem ezeken a részeken is át lehet evickélni.
Ha jó jegy a cél, akkor azért fogsz bele melót fektetni, én alapvetően 4-es 5-ös vagyok, néha-néha feltorlódnak a dolgok, olyankor van egy-két stresszesebb nap, de a szorgalmi időszak zöme azért nyugisan szokott telni.
Időbeosztás szempontjából amit még érdemes tudni, hogy Corvinuson viszonylag könnyű úgy összeállítani az órarended, hogy ne keljen minden nap bejárnod, az elején én heti négy nap mentem be, később már csak heti három. Nálunk az előadások sosem kötelezőek, maximum pozitív katalógust vezetnek rajtuk, ami azt jelenti, hogy plusz pontokat tudsz szerezni. Ellenben a gyakorlatok általában katalógusosak, ilyenkor három hiányzás lehet per félév.
A BGE-ről nem igazán tudok nyilatkozni, amikor anno én gondolkoztam a kettő között, általában azt a visszajelzést kaptam, hogy ott gyakorlatorientáltabb az oktatás, de ezt majd egy BGE-s biztos leírja :)
Ha bármi érdekel részletesebben, akár konkrétan hogy milyen órák vannak, írj nyugodtan, mert ahogy most itt válaszolok, csak jönnek a gondolatok és sosem lenne vége a hozzászólásomnak :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!