BME mérnökinformatikus képzése kinek hogy tetszik? (Lehetőleg azok válaszoljanak akik odajárnak)
Most vagyok másodéves, tehát a harmadik félévemet kezdtem. Én összességében szeretem, persze kell tanulni rendesen, főleg ha kolis szeretne lenni az ember. Szeretik nagyon riogatni az ide felvételizőket és gólyákat hogy meg fognak pusztulni, stb. A helyzet ennél egy kicsit jobb, valóban nem könnyű a képzés és hatalmas előny ha valaki erős matematika és esetleg fizika alapokkal jön, de enélkül is lehet teljesíteni. Viszont tényleg nem árt szeretni - vagy legalábbis nem utálni - ezt a két tárgyat, főleg előbbit, mert az egész képzés alatt elő-elő fog kerülni más tárgyaknál amit megtanítanak.
Jellemzően azok esnek ki, akik sz@rnak az egészbe, nem azok, akik szerényebb eredményekkel jöttek. Nyilván az utóbbi csoportnak jobban meg kell erőltetni magát, merem állítani hogy matek emelt nélkül is meg lehet csinálni (de nem ajánlott!)
A programozást a 0 szintről kezdik, szóval az nem baj ha előtte nem fejlesztettél valamilyen nyelvben. Én azt bántam meg, hogy a gimnázium utolsó évében nem feküdtem rá annyira a matekra, de azért nyáron átismételtem a fontosabb dolgokat. Azaz jó, ha már úgy jössz hogy tudsz integrálni, könnyebbség lesz pl. az Analízis 1 tárgy teljesítésében, de mint mondtam, nem "követelmény". Az elmúlt 5 évben több tárgy is könnyebb lett, ez tény. De tényleg ne bízd el magad azért.
Ennyi jutott hirtelen az eszembe, ha van még kérdés írj és ha tudok szívesen válaszolok.
Én erről még nem is hallottam. Tapasztalni meg egyáltalán nem tapasztaltam.
Maximum arra jó ez a történet, hogy érzékeltesse egyes tágyak nehézségét, de tényleg tudás alapján megy.
Annak, akinek ez lesz az első diplomája és anyagilag támogatják (eltartják), valószínűleg egy jó minőségű képzés, erős terheléssel, ami próbára teszi az ember képességeit, ugyanakkor a nyomás alatt jól fejleszti azt.
Én másoddiplomának vállaltam be, közben kiderült, hogy nem is engedhetem meg magamnak, hogy csak az egyetemre koncentráljak, így muszáj legalább alkalmi munkákat vállalnom, ez pedig ezen a képzésen lehetetlennek minősült (a másik papíromat is nappalin szereztem meg, ott nem volt ennyire nagy a terhelés). Nagyon sok pénzt adtam ki pótlásokra (azok is, akik nálam kicsit jobban ráértek), nagyon könnyen csúsztam egy évet, ami úgy, hogy véges a féléveim száma, már nem volt jó játék, nagyon lekötötte minden időmet (beleértve a hétvégéimet is), szóval jobbnak láttam egy levelező képzést bevállalni. Én a magam esetében fölöslegesnek ítéltem meg azokat az elvárásokat, amiket ott állítottak velem szemben, hiszen az ember nem az egyetemen tanul meg például programozni (vagy bármilyen, ipari problémát megoldani), és bár jó alapot és keretet ad egy egyetemi képzés, ha csak azzal tudsz foglalkozni és nincs időd dolgozni vagy akár csak saját projektekre, akkor bizony inkább a munkaerőpiaci értéked kárára megy.
Persze, kinek mi a megfelelő, ki mennyire ér rá, kinek mennyire jók a képességei...:)
Nekem személy szerint nem jött be annyira, igazából annyira jöttem rá belőle, hogy nem vagyok az informatika szerelmese, érdemesebb mással foglalkoznom. Egyébiránt színvonalas, meg sokat próbálnak segíteni a lemorzsolódási statisztikákon.
Illetve én nem voltam elég kemény ahhoz hogy egész éjszakákat áttanuljak, nem bírtam alvás nélkül. Illetve ha most költözöl el a szüleidtől, készülj rá, hogy az iskola mellett ott lesz a háztartás terhe is, ami eleinte kicsit szintén belezavart a mindennapjaimba.
Mindenesetre ha elég elszánt vagy és tényleg nagyon érdekel az informatika, elég jó hely. Azt még érdemes tudni, hogy az eleje elég száraz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!