Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi műhelyeket hallgat...

Az egyetemi műhelyeket hallgatók használhatják?

Figyelt kérdés

Ha megtervezek valami projektmunkát és le szeretném gyártani ott lelehetne? Nyílván nem én gyártanám mert nem feltétlen értek minden géphez.

Anyagi vonzat? Pályázni lehet vagy én állom?


2019. aug. 29. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedből feltételezem, hogy elsős leszel, szóval nem mostanában lesz az, hogy bejárást kapsz a laborokba. Elsősként nem is lesz még valószínűleg laboros órád, másodévesként lesznek már, de akkor se léphetsz be a laborba a tanár engedélye nélkül.

Ahhoz, hogy önállóan megengedjék, hogy ott babrálj, az már inkább mesterképzés, és úgy, hogy jól ismer a tanár.

Akkor a gépeket már használhatod, anyagot legfeljebb amit a turkálóba találsz, egyébként magadnak kell szerválnod.

(Feltételezem műszaki szakra mész, különben nem lesz soha ilyesmid.)

2019. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos most már az egyetemi gyakorlati képzés pusztán néhány laborfoglalkozásra korlátozódik. Gyártásra van lehetőség természetesen. Javaslom csatlakozz valamilyen gyártási szakosztályhoz ha érdekel a gyakorlat is, ott lehet tanulni, megismerheted a gépeket.


Más az elmélet és a gyakorlat. A gépgyártásban pl. baromi könnyű megrajzolni egy tengelyt Solidworksben, Inventorban, Autocadben, vagy épp ami a divat, kinyomtatni, a papír sokmindent elvisel.


Viszont a gyakorlati megvalósítás (egyetemes gépen) nagy gyakorlati szaktudást, tapasztalatot kíván meg. A munkadarb befogása, bázisok megválasztása, szerszámválasztás. Ezen túl szerszámélezés, méréstechnikai gyakorlat (pl. indikátoróra használata, mikrométer stb.) elengedhetetlen.


Az hogy valaki mondjuk gépészmérnök lesz, nem jelenti azt hogy szimmetrikusra, 118 fokra ki tud élezni egy HSS csigafúrót vagy egy esztergakést megköszörülni a kívánt élszögekre. De lehetne a listát hosszasan sorolni. Aki nincs benne a gyakorlatban, nem tudja még azt sem mi az a lakatanya vagy cserekerékrendszer. Az ejtőcsigáról már ne is beszéljünk. És mindez mégcsak az esztergagép...


De ha tanulni akarsz gyakorlatot, akkor szakosztályba kell jelentkezni ezt továbbra is állítom. Vagy elvégezni egy technikusképzést.

2019. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!