Mi az ELTE-n a regisztrációs héten a kötelező "tréning"?
Tapasztalat: k**rwára semmi értelme nem lesz, de ott kell lenni és végig kell csinálni, hacsak nem akarsz elbúcsúzni az egyetemtől, mielőtt egyáltalán elkezdted volna.
Pozitívum, hogy megismersz egy rakás olyan embert, akiket aztán a büdös életben nem látsz, mert másik csoportba járnak órára (ha bejárnak) vagy csúsznak a tanulmányaik, jobb esetben otthagyták az egész egyetemet az 1. félév után a 'csába.
A tréningnek is pont annyi értelme lesz, mint az egész képzésnek. Ilyen az egyetem, ha kell a papír, akkor bemész, aláírod a jelenlétit és csendben lenyeled. Ez a tréning úgymond előjáték ahhoz, amit a képzés 3+N éve alatt nyelni fogsz.
Csak egy tipp: ha azt keresed, hogy az adott tárgynak/tréningnek az egyetemen mi értelme van, nagyon hamar csalódni fogsz. Be good őr be ELTE.
Igen, nagyjából az, amit az előzőek leírtak, de kiegészíteném még egy "pár" sorral. (Nem írtad, hogy te melyik karon kezdesz, szóval nem 100%, hogy amit leírok, az neked is teljesen úgy lesz, de nagyjából hasonlóra számíthatsz. Én az IK-ra járok.)
Ugyebár minket 15-20 fős fix csoportokba osztottak be még a félév kezdete előtt. Aki volt a gólyatáborban, az jelentkezhetett ilyen fix csoportba, hogy a barátaival, és a táborban megismert, szimpatikus egyénekkel kezdhesse meg a tanulmányait, aki nem volt, azt pedig beosztották egybe random. Ezek a fix csoportok együtt tanulják az összes tárgyukat, (legalábbis az első két félévben, meg nyilván, ha nem bukik valaki valamiből) és velük fogod végezni ezt a tréninget is. (szóval nem kell félni attól, amit az előző írt, hogy más csoportban járó egyénekkel kéne együtt kibírnod ezt, bár a többi dolog amit írt, az természetesen fennállhat)
Nálunk ezek a tréningek az "Egyetemi alapozó és tanulásmódszertani kurzus" névre hallgató 1 kreditértékű tárgynak a részei voltak. Egy részét ez a tréning teszi ki, először amit te is említesz (reg. héten háromszor), valamint még utána 2-3 pénteki napon. (nem feltétlen egymás utáni heteken) Nálunk ezeken először is megtörtént a bemutatkozás, aztán egy pár laza ismerkedős játék, hogy közelebb kerüljetek egymáshoz. Utána pedig jöttek a különböző csapatépítő feladatok. (pl. szituációs játékok, minél magasabb torony építése a rendelkezésre álló eszközökből, stb.) Ezen kívül néha voltak bent előadók, akik az egyetemi és a kari életről, lehetőségekről beszéltek. Szerintem az elején még jó móka volt, amikor tényleg újak voltunk az egészhez, és alig ismertük egymást, de pár héttel később már valahogy ellaposodott az egész, hiszen azon a ponton már rengeteg közös órán voltunk túl a többiekkel, szóval már nem igazán volt meg a kezdeti varázsa a dolognak.
A másik része ennek a tárgynak a heti egyszeri, kb. 1 órás mentor óra, ahol beosztanak hozzátok 2 embert (ezek lehetnek felsőbbéves hallgatók, vagy akár oktatók is, nekünk mindkettőből jutott 1-1) és velük beszélitek meg eddigi tapasztalataitokat az egyetemen, pl. mennyire érzitek itt jól magatokat, mennyire nehéz, melyik tárgy tetszik a legjobban, melyik a legkevésbé, stb.
Hát kicsit hosszúra sikeredett, de remélem nagyjából mindenre érthetően kitértem. :) Ha magáról az egyetemről, és az IK-ról (már ha oda jelentkeztél, sajnos a többi karról nem sok mindent tudok) lenne még bármi kérdésed, nyugodtan írhatsz privátot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!