Milyen rajzokkal gyakorolhatnék a képalkotás szakra előre?
Igen :)
Lassan ugye letelik az első félév, úgyhogy valamennyi tapasztalattal már rendelkezek. Azt kell tudnod, hogy az első évben az alapokat vesszük újra, így egyszerre vannam festő és grafikus órák ill sajnos sok elméleti óra van (igazából egyenlőre több az elméleti mint a rajzos óra). Rajzos órák : kockológia, vizuális kompozíció (ezen az órán nonfiguratív elemekkel kell komponálni, feladatok pl átlós kompozíció vagy ellentét, aszimmetria stb), színtan ( ez az egyetlen festős óra egyenlőre, remélem, hogy lesz ennél jobb is mert az első félévben csak négyzeteket kellett lefestenünk egyenletesre és azokat kell egymás mellé ragasztanunk, hogy valamilyen feladatnak eleget tegyen).
Igazából az első év végig hasonló lesz, de azért van ez így, hogy aki nem bírja az lemorzsolódjon. A második évtől lehet majd kiválasztani, hogy melyik szakirányban akarsz továbmenni, de ha pl a grafikát válaszod attól még felvehetsz festő órákat is. Amivel meg kell bírkózni, ill meg kell szokni az az, hogy nagyon sok óránk van, alig van szinte szabadidőd, és ha nem akarsz lemaradni, akkor azt is a feladatok megcsinálására szánod.
Tudom, hogy ijesztőnek hangzik, meg nem olyan csábítónak az egész szak ahogy leírtam de hidd el, hogy csak az első év ilyen, azt kell túlélni. Egyébként tapasztalat, hogy kb két hónap után már belejössz te is, és nem leszel annyira fáradt.
:)
Remélem tudtam segíteni
Persze, szívesen :)
Érettségi követelmény nincs, a lényeg, hogy legyen meg.
Két fordulós lesz a felvételi. Az első az alkalmassági vizsga, amikor meg kell mutatnod a rajzaidat. Rajzi követelmények igazából csak annyi, hogy legalább 5db tanulmányrajzod legyen (akt, drapéria stb), illetve amire figyelned kell az a lapméret. Legalább A2-es rajzokat vigyél, ha kisebb van csak akkor paszpaltozd be és úgy elfogadják. Egyébként meg az a nyerő ha minél több rajzot viszel, és azok minél sok színűbbek legyenek, főleg ami a technikát illeti. Egyébként szinte mindenki át szokott jutni az első rostán, úgyhogy nincs mitől aggódnod szerintem.
A második fordulóban kell rajzolni. Az első részben másfél-2 órád van lerajzolni egy ülő embert, nem fogsz vele végezni, de nem baj, azt nézik meg, hogy mennyire tudod az ember arányokat, illetve a drapériát, hogy tudod megcsinálni rajta jól. A második rész az ún. "kreatív feladat". Ez tavaj annyiból állt, hogy egy nagy dobozra ráraktam több színű drapériát és azt kellett valamilyen színes technikával megcsinálni egy óra alatt. Ezután pedig újra meg kell mutatnod a rajzaidat a tanároknak. Ezután már csak a júliust kell kivárni mikor megkapod az eredményt.
Ez volt nálam tavaj, természetesen ez változhat, úgyhogy azt tudom csak ajánlani, hogy az egyetem honlapját figyeld folyamatosan és akkor megtudod az idei követelményeket, illetve időpontokat is.
Ha bármi kérdésed van még, szívesen segítek, ha tudok.
Sok sikert a felvételihez!
szia :)
én azt szeretném kérdezni, hogy ilyen sulikban, művészetin van-e levelező? nappalira nincs kapacitásom, dolgozok, illetve az én városomban nincs is ilyen kar. csak levelezőn tudnám csinálni, mert a nappalin gondolom minden nap vannak órák.
szia! :)
én jövőre érettségizem, és ezzel a szakkal szimpatizálok leginkább. azt szeretném kérdezni, mit érdemes gyakorolnom a tárgy, alak illetve drapéria ábrázoláson kívül? illetve milyen technikákkal érdemes inkább dolgoznom? válaszod előre is magyon szépen köszönöm:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!