Ddasda kérdése:

Hogy jön ki a km/h m/s átváltásnál hogy az arányhoz 1000/60*60 at kell elvégezni. Hogy jön ki hogy 60*60? Van valami s2 is a képletben De mégis hogyan jön ki ez?


2019. júl. 19. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Egy órában 60perc van és minden percben 60 másodperc. Vagyis egy órában 60x60 = 3600 másodperc van.


Hát ha 1m/s sebességgel gyalogolsz, akkor egy óra alatt 1x60 x60 = 3600 métert teszel meg az meg vagyis 3.6km/h sebességgel haladsz.


Ha a visszaváltás érdekel az


(3.6 (km/h) x 1000) / (60 x 60) = 1m/s

2019. júl. 19. 11:51
 2/14 A kérdező kommentje:

Tehát kérlek a képletek átváltásával is írd le. Km/h>m/s

Úgy tisztázódik minden

2019. júl. 19. 11:52
 3/14 Alain Delon ***** válasza:
0%
A m/s nagyobb, 3,6-szerese a km/h-nak.
2019. júl. 19. 12:32
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha az #1 válaszomat nem értetted meg akkor kár a gőzért.


Képletek átváltása, mi? istenem... tényleg romokban az oktatás.

2019. júl. 19. 12:37
 5/14 A kérdező kommentje:

EMBEREK, HALLOTTUNK ARRÓL HOGY MÉRTEKEGYSEGBŐL, LEHET KÖVETKEZTETNI A KÉPLETRE?


NEM?


JÓ AKKOR NEM KELL VÁLASZOLNI

2019. júl. 19. 13:41
 6/14 Alain Delon ***** válasza:
v=s/t. Erre volnál kíváncsi?
2019. júl. 19. 14:21
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Az eredmény = 1m


Következtess a képletre.

2019. júl. 19. 14:56
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

1 m/s = 3,6 km/h

1 km/h = 1/3,6 m/s = 5/18 m/s


OFF: Az első teljesen érthetően leírta. Én mint közgazdász az első válaszból következtettem .

2019. júl. 19. 16:07
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Látom, az itteni válaszok olyanoktól jöttek, akik csak magolták a fizikát/matematikát. Kvantitatívan lehet hogy tudják használni, de megértetni nem tudják magukat.

Kérdező, ha még aktuális a kérdés, akkor írj nekem privátot, elmagyarázom érthetően a dolgokat, nem úgy mint ezek itt...

2019. júl. 19. 18:15
 10/14 Alain Delon ***** válasza:
9: Lehet, hogy eddig mi nem értettük a kérdést, és te vagy az első, aki megfejtette, hogy mit akar tudni a kérdező? s2 meg ilyenek mik akarnak lenni...
2019. júl. 19. 19:42
1 2