G2a Goldmine kérdése:

Valaki megtudná nekem oldani ezt a másodfoku egyenletrendszeri feladatot? x négyzet + xy = 35 és y négyzet + xy = 14


2019. jún. 10. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Egyik változót fejezd ki a másikból és csinálj egy egyenletet a kettőből. pl. a másodikat oszd el y-al és írd át úgy, hogy x = ....aztán ami a ... -ra kjön azt cseréld ki az első egyenletben az x helyére. Így csak y-on lesz az egyenletedben.
2019. jún. 10. 11:54
 2/3 anonim ***** válasza:
97%

Az előző túl bonyolult...

összeadod a két egyenletet:

x^2+2xy+y^2=49

(x+y)^2=49

ebből pedig

x+y=7 vagy x+y=-7

ezekből könnyen kifejezheted mondjuk x-et, és ezt könnyen vissza tudod helyettesíteni valamelyik eredetibe...



de ha meg kivonod a két egyenletet:

x^2-y^2=21

(x+y)(x-y)=21

és az összeg kiváltható 7-tel vagy -7-tel:

x-y=3 vagy x-y=-3


tehát x+y=7 és x-y=3

vagy x+y=-7 és x-y=-3


ezeket még anyám is meg tudná oldani... :)

2019. jún. 10. 14:21
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2019. jún. 10. 15:18