2019. jún. 10. 11:17
1/3 anonim válasza:
Egyik változót fejezd ki a másikból és csinálj egy egyenletet a kettőből. pl. a másodikat oszd el y-al és írd át úgy, hogy x = ....aztán ami a ... -ra kjön azt cseréld ki az első egyenletben az x helyére. Így csak y-on lesz az egyenletedben.
2/3 anonim válasza:
Az előző túl bonyolult...
összeadod a két egyenletet:
x^2+2xy+y^2=49
(x+y)^2=49
ebből pedig
x+y=7 vagy x+y=-7
ezekből könnyen kifejezheted mondjuk x-et, és ezt könnyen vissza tudod helyettesíteni valamelyik eredetibe...
de ha meg kivonod a két egyenletet:
x^2-y^2=21
(x+y)(x-y)=21
és az összeg kiváltható 7-tel vagy -7-tel:
x-y=3 vagy x-y=-3
tehát x+y=7 és x-y=3
vagy x+y=-7 és x-y=-3
ezeket még anyám is meg tudná oldani... :)
3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2019. jún. 10. 15:18