Mennyi a valószínűsége, hogy 3 megállított járókelőből legalább egy válaszol? Mennyi a valószínűsége, hogy a 6. megállított járókelő lesz az első, aki válaszol nekünk?2019. máj. 26. 17:43
1/5 anonim válasza:
Tehát az egyenkénti válaszadás valószínűsége: p=0,25
a nem-válaszadás valószínűsége 0,75
(1)
komplementerrel:
1-0,75^3=0,578
(ez a binomiális eloszlás)
(2)
0,75^5*0,25=0,0593
(ez a geometriai eloszlás,
de nem geometriai val-sz. mező!)
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2019. máj. 26. 17:49
4/5 A kérdező kommentje:
Még lenne egy kérdésem - 3 megállított járókelő esetén mennyi a válaszadók számának várható értéke és szórása? A választ előre is köszönöm!
2019. máj. 26. 19:36
5/5 anonim válasza:
A minden 4. az természetesen 0.25, nem tudom honnan jött a 0.4 valakinek.
A várható érték, mivel 3 ember van, és mindegyik 0.25 eséllyel válaszol, ezért az 3*0.25, vagyis 0.75.
A binomiális eloszlás szórása a képlet alapján gyök (n*p*(1-p)), tehát 0.75 lesz a szórás is.