A jelenérték az alternatív költséggel?


a, asszociatív

b, kommutatív

c, fordított arányban áll

d, egyenes arányban áll



2019. máj. 17. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A felsorolt fogalmakat érted?


--

Asszociatív: tetszőlegesen zárójelezhető.

(x*y)*z = x*y*(z)


--

Kommutatív: felcserélhető.

x*y = y*x


--

Fordított arányban áll: Ha két összetartozó mennyiség értékeinek szorzata állandó, akkor a két mennyiség fordítottan arányos.


Általánosan: y=c/x


--

Egyenes arányban áll: Ha az egyik mennyiség valahányszorosára változik, akkor a másik mennyiség is ugyanennyiszeresére változik.


Általánosan: y=a*x

2019. máj. 17. 02:33
 2/3 anonim ***** válasza:
Ui.: A c) és d) pont magyarázásánál direkt abban a formában írtam fel az általános alakot.
2019. máj. 17. 02:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos számomra nem ismert még így sem a helyes válasz. A magyarázás korrekt!
2019. máj. 19. 03:44